Dilipak: ABD'nin söylemediği kısım ise, bizi ucuz asker deposu gibi kullanma planı

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ABD'nin Afganistan'dan çekilmeye hazırlanırken kendisinden boşalacak yerin Türkiye tarafından doldurulmasını istediğini ifade etti. Dilipak, "Söylemeyip aklında tuttuğu kısmı ise, bizi Kore’de kullandığı gibi bölgede kendi yerine ölsün diye, ucuz asker deposu gibi kullanma planı" dedi.

Gündem 16.06.2021 - 12:12 16.06.2021 - 12:12 Bülent Deniz

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Garp cephesinde yeni bir durum yok' başlığıyla yayımlanan yazısında G7 ve NATO zirveleriyle ilgili değerlendirmede bulundu. Zirvelerin ardından durumu özetleyecek tek cümlenin "Dağ fare doğurdu" olduğunu söyleyen Dilipak, "Dostlar alışverişte görsün kabilinden bir buluşmadan söz ediyoruz. Kimse aradığını bulamadı, herkes kendi şarkısını söyledi ve gitti" dedi.

"Türkiye açısından ne FETÖ, ne PYD/PKK, ne S-400 - Patriot, ne F35, ne İncirlik Üssü ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Ama NATO'nun gelecek vizyonu üzerinde konuşmuşlar, görüşmeler devam edecek" ifadesini kullanan Dilipak, uzlaşma olmayan konularda da görüşmelerin devam edeceğini ifade etti. Dilipak, devamında şunları söyledi:

"Bu arada ABD Afganistan’dan geri çekilmeye hazırlanırken, kendinden boşalacak yerin Türkiye tarafından doldurulmasını istiyor. ABD Ortadoğu’da kendi askerlerinin ölmesini istemediğini söylüyor. Söylemeyip aklında tuttuğu kısmı ise, bizi Kore’de kullandığı gibi bölgede kendi yerine ölsün diye, ucuz asker deposu gibi kullanma planı.

'Niye Afganistan için bir İslam barış gücü oluşturmuyoruz?'

Yani ABD, nasıl Irak ve Suriye’de PYD’yi kullanıyorsa, Afganistan’da da havaalanını açık tutmak, genel kontrol ve denetim, asayiş için Türkiye’yi sahaya sürmek istiyor. Türkiye ise bir yandan Pakistan’ı, öte yandan, bir AB üyesi ülke olarak Macaristan'ı yanına almak istiyor. Mesela niye, Afganistan için bir İslam barış gücü oluşturmuyoruz? Bölgede BM ve AB, NATO adına görev yapmak istiyoruz!"

Yorumlar (2)
İlluminati’nin büyük sırrı Anadolu'da ortaya çıktı! Rothschild ve Rockefeller aileleri bu tapınağı görmeye geliyor...
Covid-19 sonrası ülkede büyük panik! Havana Sendromu görülmeye başladı...
Cumhuriyet'in 'din düşmanlığı' dinmiyor: 'Dinci dernekler ülkeyi sardı'
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Medyascope'u fonlayan vakfın başkanı TSK'nın gizli bilgilerini ABD için istemiş!
Ruşen Çakır'ın 2005 yılında yaptığı haber, başına geldi!
Yunanistan’da aşı karşıtları polisle karşı karşıya geldi
'Çocuk haczi ve genç evlilik sorununa karşı 4 maymunu oynamayın'
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@