Dilipak: AK Parti imama ayar veren politikacı tipinden kendini kurtarmadıkça...

Son günlerde AK Partili bazı siyasetçilerin Ayasofya Camii Başimamı Mehmet Boynukalın hakkında söylediği sözleri eleştiren Abdurrahman Dilipak'tan çarpıcı ifadeler geldi.

Dosya 23.03.2021 - 12:21 23.03.2021 - 12:21

Ayasofya Camii Başimamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın son günlerde gündemle ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamalar tartışma konusu olmaya devam ediyor. Boynukalın'ın açıklamalarına tepki gösteren bazı AK Partili siyasetçilere Abdurrahman Dilipak'tan cevap gecikmedi.

'İMAMA AYAR VEREN POLİTİKACI TİPİNDEN YAKASINI KURTARMADIKÇA...'

AK Partili siyasetçilere uyarıda bulunan Dilipak, ''AK Parti imama ayar veren politikacı tipinden yakasını kurtarmadıkça kendi asıl tabanından uzaklaşmaya devam eder. İstanbul Sözleşmesi bu zihniyetin eliyle ayağımıza vurulan bir pıranga oldu.'' ifadelerini kullandı.

'BUNU CHP'Lİ BİRİ DESE...'

Açıklamalarına devam eden Dilipak, ''Bizden birileri sanki diyorlar ki: 'imam efendi, sen Kur'anı Arapça oku,Türkçesini okuyup kafamızı karıştırma' Bunu CHP'li biri dese alacağı cevap belliydi. Siyasetçi, vahye dayalı bilgi veren din görevlisine müdahele edemez. Yoksa birileri dini vicdan ve mabedlerimi mahkum etmek ister.'' ifadelerini kullandı.

'PROFESÖR ÖZGÜRCE KENDİNİ İFADE ETME HAKKINA SAHİP KİŞİDİR'

Yaşanan gelişmelerle ilgili tarihçi ve ilahiyatçı Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, ''Profesör kelimesi profike ile ilgili olup sözünü açıkça net bir şekilde özgürce ifade edebilme hakkına sahip olan kimse demektir. Mehmet Boynukalın bir profesördür. Gayet tabii ki özgürce ve açıkça düşüncelerini ifade etme hakkına sahiptir bunuda en iyi hukukçuların bilmesi gerekir.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@