Dilipak, Ali Babacan'ın kuracağı partiyi böyle anlattı: Yeni bir ANAP...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Ali Babacan'ın AK Parti'den ayrılışını ve sonrasında yaşanacak olan süreci Derin Gerçekler'de ele aldı.

Dosya 09.07.2019 - 15:08 09.07.2019 - 15:08

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Derin Gerçekler'de Ali Babacan'ın AK Parti'den ayrılış süreci ve sonrası ele alındı.

KİLİT PARTİ OLABİLİR

Herkesin yeni bir partinin geleceğini bildiğini belirten Dilipak, ''AK Parti'de işler daha zor olacak. Eğer birilerini gücendirirseniz; CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP'ye değil kendi içlerinden çıkan bir partiye gideceklerdir. Sadece AK Parti değil, MHP, CHP ve İYİ Parti'den isimlerle görüştükleri söyleniyor. Son anda nasıl kararlar çıkar bilmiyorsunuz. Artık Cumhur İttifakıyla parlamento çoğunluğunun bir garantisi yok. Çünkü her an dengeler değişebilir. Tam bir kilit parti olabilir. Belediye meclislerinin de aritmetiği değişiebilir. Duyumlara göre, büyük bir katılımla, kurucular kuruluyla partiye başlangıç verecekler'' ifadelerini kullandı.

YENİ BİR ANAP

ANAP tarzı bir oluşumun ortaya çıkacağını belirten Dilipak, ''Tam bir merkez parti. 4 eğilimi toplama iddiası var. İdeolojik duruşu yok. Daha çok pragmatik. Ekonomiye ağırlık veren bir politika güdücekler. Yani yeni bir ANAP olayıyla karşı karşıyayız. Bunlardan cesaret alan ikinci bir grup, belli bir miktar güç toplayıp, ortaya çıkabilir. Mesala Davutoğlu ortaya çıkacak olursa onun dini söylemleri daha fazla. Onlar tekrar bir araya geldiğinde, içeriden birilerinin de muhalefet olma durumu var. Tüm bunlar politik ezberleri altüst edecek seviyede. Görünün o ki CHP'de de bölünme başlayacak. Keşke ayrılma olmasaydı ama oldu.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (4)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@