Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak uyuşturucu ticareti yaptığı suçlaması ile tutuklanan Ali Osman Akat ile ortaya çıkan fotoğrafı hakkında açıklamalarda bulundu.

L’actone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da aralarında bulunduğu altı şirket sahibi, Kolombiya’dan Türkiye’ye “kozmetik ürün” adı altında gönderilen 111 kilogram kokainin alıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Akat'ın çok sayıda kişiyle çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Bu fotoğraflar arasında Dilipak ile çekilmiş olan fotoğrafı da gündeme getirildi.

DİLİPAK: KENEVİR HAKKINDA KONUŞTUK

Bankacılık Kanunu’nda değişiklik Bankacılık Kanunu’nda değişiklik

Dilipak, Ali Osman Akat ile ortaya çıkan fotoğrafı hakkında konuştu:

Sosyal medya üzerinden ortaya çıka kare hakkında yazan Dilipak “Kolombiya- Türkiye hattında i tutanlar herkesin kapısını çalmışlar. Benimle de Kenevir konusunu konuşmak için gelmişti. Ben de ABD iş yapanların ilgisini çekiyor, ama bizimkilerden kimse kurumsal olarak gelmiyor diye düşünmüştüm. MİT bu işi biliyor mu idi, ya da CIA ve FBI!? İşin içinde Almanlar da var. Adam Türk-ABD iş adamları başkanı, Emniyet, Narkotik nasıl bu işin farkına varmadılar. Ve bugün bu iş nasıl ortaya çıktı ve 4 ay öncesi bir operasyon neden bu güne kadar gizli kaldı. Cevabını arayan o kadar çok soru var ki, bu işler kördüğüm olmuş gibi...” ifadelerini kullandı.