Dilipak: Bayram değil seyran değil Danıştay bizi neden öptü?

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Danıştay'ın aldığı son kararla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dosya 23.10.2018 - 20:14 23.10.2018 - 20:14

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi analiz ettiği Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler bu haftaya da damgasını vurdu.

'NİYE ŞİMDİYE KADAR TANIŞMADIK'

Ermeni asıllı yazar Hrant Dink'in kendisinin yakın arkadaşı olduğunu belirten Dilipak, ''HBB televizyonunda karşılaştıkları programda bir araya geldik ve program sonrasında Dink bana 'Niye şimdiye kadar tanışmadık. Bu haksızlıklara karşı birlikte hareket edebilirdik' demişti. Suikaste uğramadan önce kendisiyle bir otelde buluştuk, gözyaşlarıyla bana çocukluğunu anlattı. Kendisine yapılanları hazmedemediğini belirtmişti. Birileri bizim gözyaşlarımız ve kanlarımız üzerine servet ve iktidar kurmayı çalışıyor. '' dedi.

PAPAZIN ALKIŞ TEPKİSİNE DESTEK

Programın sunucusu Deniz, Ara Güler'in cenazesinde gerçekleştirilen alkışın papazın uyarısıyla son bulduğunu belirtirken Dilipak da, ''İmamların uyarısını dinlemiyorsunuz, bari papazı dinleyin'' ifadesini kullandı.

ANDIMIZ İLKELLİKTİR

Danıştay'ın 'Andımız' kararıyla ilgili açıklamada bulunan Dilipak, 'Bayram değil seyran değil Danıştay bizi neden öptü? Bu andın bu mantığı yok. Böyle çağdaşlık gelişmez, bu bir ilkelliktir. Kemalizm'i Kemalistlerden kurtaramazsanız, Kemalizm bu toplumda ancak siyasi dayatmalarla ayakta tutulabilir.'' dedi.ORTODOKS KİLİSESİ TÜRKİYE'Yİ GÖRMEZDEN GELEMEZ

Rum Ortodoks Kilisesi, Türkiye'yi görmezden gelerek böyle bir siyasi irade ortaya koyarsa kendi misyonuna ihanet etmiş olur diyen Dilipak, ''Böyle bir hesaplaşmayla Avrupa'yı arkasına alıp Rusya'yla hesaplaşmaya kalkarsa bu onlar için teolojik sorunları olan bir ortam hazırlar. Bunu Ankara görmezden gelemez. Bu kiliselerde Rusya düşmanlığı yapanlar, terör örgütü PYD sempatizanlığı yapanlar,  islamafobia'yı ortodoks kiliselerinde yaymaya çalışanlar izlenmeli ve gereğinin yapılması gerekir.'' dedi.

Haber Vakti-Özel

 

 

Yorumlar