Dilipak: Fahrettin Koca, Erdoğan'a ve millete muhtıra verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'açı tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir' açıklamasına gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'tan 'istifa' cevabı geldi.

Gündem 12.08.2021 - 10:24 12.08.2021 - 10:46

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eğitim ve iş hayatınının devamlılığı için aşılanmanın şart olduğunu vurgulayan ifadeler kullandı. Zorunlu aşının sinyallerini veren Koca, ''Aşı programımız bugüne kadar bir teşvik ve tercih konusuydu oysa artık eğitim ve iş hayatının devamı gayesiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir.'' vurgusunda bulundu.

MİLLETLE İNATLAŞILMAZ

Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından Abdurrahman Dilipak istifa çağrısında bulundu. Tepkisini sıralayan Dilipak, ''Sağlık Bakanının bu açıklamasına karşı söz söyleyecek tek parti tek siyasi yok mu? Sizin kimin vekilisiniz? Konuşmak için ne bekliyorsunuz ya da kimden korkuyorsunuz!? Aşır zorlaması toplumsal kargaşaya sebeb olur. Bu karardan vazgeçin. Sağlık Bakanı Cumhurbaşkanına ve Millete muhtıra verdi! MİLLETLE İNATLAŞILMAZ!'' ifadelerini kullandı.

Dilipak açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı ne diyor, bu bakan ne diyor. Raina demeyeceğiz, unzurna diyeceğiz. Yasa devleti olmak her zaman hukuk devleti olmak anlamına gelmez. Hükümeti milleti ile mahkemelik edersiniz. Bu davaları SONUNDA millet kazanır."

"Bugüne kadar aşı konusunu sokağa taşımayalım dedim ama, bu saatten sonra artık tüm hukuki haklarımızı kullanarak ülke genelinde, il il, ilçe ilçe sesimizi yükseltebiliriz. Sağlık bakanının açıklamasından sonra sözün bittiği yerdeyiz."

"Milli Eğitim Bakanını daha ilk günden zor bir görev bekliyor. Umarım MEB ve YÖK başkanı yeni görevlerinde milletle karşı karşıya gelmezler. Daha ilk günden Bakanlık ve Başkanlık ciddi bir şekilde yara alır. Bu karar yangın ve selden daha hafif hasar meydana getirmez!"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@