Dilipak, Halkın Kurtuluş Partisi'nin bulunduğu suç duyurusu hakkında savcılıkta ifade verdi

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, 'AKP'nin papatyaları' yazısı nedeniyle Halkın Kurtuluş Partisi'nin bulunduğu suç duyurusuna karşı bugün savcılıkta ifade verdi. Dilipak savunmasının tam metnini de paylaştı. Dilipak'ın perşembe günü de AK Parti Genel Merkez, İl Teşkilatları ve KADEM'in suç duyuruları hakkında ifade vermesi bekleniyor.

Dosya 28.09.2020 - 17:34 28.09.2020 - 17:34

 'AKP'nin papatyaları' yazısında kullandığı ifadelerin çarpıtılması nedeniyle hedefe oturtulan Dilipak, hakkında yapılan suç duyurusuyla ilgili bugün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.

HKP'NİN SUÇ DUYURULARIYLA İLGİLİ YAZILI İFADE VERİLDİ

Dilipak.com üzerinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: ''“AKP’nin Papatyaları” başlıklı yazım için ilk suç duyurusunu Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Kadın-Çocuk Komitesi üyeleri 5 Ağustos’ta İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde yapmıştı.. HKP’li Kadınlar ilk suç duyurusunun ardından, aynı gün ve takip eden günlerde Adana, Ankara, Bursa, Balıkesir, İzmir ve İzmir’in Aliağa ilçesinde, Edirne, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde, Hatay’ın Samandağ, İskenderun ve Erzin ilçelerinde, Konya’nın Seydişehir ilçesinde, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde suç duyurusunda bulunulmuştu. Bu suç duyuruları ile ilgili olarak 28.9.2020 tarihinde, gazetemizin avukatı Ali Paccı tarafından yazılı ifadem Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına iletildi. İnternet sayfamızda, hakkımızdaki bir çoğu “Kopyala – Yapıştır” şeklindeki suç duyurusu ve buna cevabımızı sunuyoruz. Mahkemeye sunulan ifademizin eklerindeki belgeler, daha önce AK Parti’nin tazminat davası için verdiği dilekçede de bulunduğundan, bu suç duyurusu ile ilgili EK’leri burada tekrar yayınlamıyoruz.''

Dilipak'ın mahkemeye sunduğu yazılı savunmasını indirmek için tıklayınız

NE OLMUŞTU?

Söz konusu yazıdaki ''AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum “Yeşil Sermaye” de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim “Yeşil sermaye” davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!'' ifadeleri gerekçe gösteren HKP'li yöneticiler kadınlara hakaret edildiğini öne sürerek Dilipak'a karşı harekete geçmişti.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@