Dilipak savcılığa kendi aleyhinde suç duyurusunda bulundu: Türkiye'ye karşı uluslararası komplonun parçası kim?

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül'ün iddialarının ardından kendi aleyhinde savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dilipak, Derin Gerçekler programında ''Gerçekten böyle bir suç işlediysem cezalandırılmamı talep ediyorum.'' vurgusunda bulundu.

Dosya 08.06.2021 - 13:55 08.06.2021 - 13:55

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül’ün twitter üzerinden bulunduğu bir iddiadan yola çıkarak başsavcılığa kendi aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Başvuruyu Dilipak adına avukatı Faruk Keleştimur yaptı. Söz konusu suç duyurusuyla ilgili Dilipak, Derin Gerçekler'de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

YENİ ŞAFAK'I SAVCILIĞA DAVET ETTİ

Yeni Şafak ilk çıktığında gazetenin baş yazarı olduğunu vurgulayan Dilipak, ''Ahmet Albayrak Bey'e sordum. Sizinle çok eskilerden tanışırız. Madem bu arkadaş gazetede, gazete arşivinde bu tür bilgiler varsa savcılığa Ahmet Albayrak ve CEO'su Ömer Bolat'ın bilgi vermesini istedik. Ahmet Taşgetiren hakkında da böyle bir iddia var. O da dahil edilsin. Gerçekten böyle bir suç işlediysem cezalandırılmamı talep ediyorum.'' vurgusunda bulundu.

NE OLMUŞTU?

Dilipak, Taksim Camii ile ilgili olarak Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberi paylaşarak “şimdi bu nereden çıktı” ifadelerini kullanmıştı. Cami ile ilgili kilise ve havra iddiaları yalanlansa da iddia sahibi muhabir, gazete ve haber konusunda bir açıklama yapılmadı. Haberi gündemine alan Dilipak’a karşı Karagül, “İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı; Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Taşgetiren üzerinden mi yürütülüyor? Konuşmaları, yazıları, nefret sınırına varan üslupları, pozisyon alışları bireysel bakış farkının, muhalif olmanın çok ötesinde. Şaşırtıcı, merak uyandırıcı.” ifadelerini kullandı.

DİLİPAK KONUNUN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ

Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’ü iddialarını isbata çağırırken, konunun MİT ve emniyetten araştırılması, adı geçen Ahmet Taşgetiren'in incelenmesini talep etti. Ek olarak Karagül’ün daha önce Yeni Şafak Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni olması dolayısı ile gazete arşivinde Dilipak aleyhine bilgi ve belge varsa onların da savcılığa celbi için gazetenin bağlı olduğu grubun yönetim kurulu başkanı ve CEO’sunun tanık olarak dinlenmesi de talep edildi.

ERDOĞAN VE YURDATAPAN'A VERDİĞİ DESTEKTE DE BENZER BİR HAREKETTE BULUNMUŞTU

Dilipak, daha önce Şanar Yurdatapan ile birlikte, “Düşünce Suçuna Karşı Girişim” hareketi olarak bir çok kişinin suç olarak itham edilen, gerçekte suç oluşturmayan söz ve eylemlerine katılmış, Recep Tayyib Erdoğan örneğinde olduğu gibi, Hasan Celal Güzel'in de katılımı ile bir çok ilde açık hava ve stadyumlarda toplanan on binlerce kişiyle dava konusu edilen şiiri okuyup, daha sonra kendilerini savcılıklara ihbar etmişlerdi.

İşte suç duyurusunun tamamı:

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@