Dilipak'ın 'Taksim Cami' tweeti olay oldu! Birileri Hürriyet'i bırakıp Dilipak'a saldırdı!

Önce Hürriyet’te, daha sonra diğer diğer medyada yayınlanan haber sosyal medyada gündem olunca, Dilipak bu haberlere ilişkin Twitter’deki haberlerin üstüne, “Bu da ne”, ”Nereden çıktı şimdi bu” gibi, haberi sorgulayan ifadelerle bu tweetleri retweet edince bazı kişiler Dilipak’ı hedef aldı.

Gündem 29.05.2021 - 21:15 29.05.2021 - 21:15 Bülent Deniz

Geçtiğimiz gün geniş katılımlı bir törenle açılan Taksim Camii'nin içinde Hristiyan ve Musevilere ait ibadet alanlarının yer alacağı bilgisinin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

81 yıllık mücadele sonunda ibadete açılan Taksim Camii tüm Türkiye'yi sevince boğarken, açılış esnasında yapılan haberlerde dikkat çekici bir detay yer aldı.

Önce Hürriyet’te, daha sonra diğer diğer medyada yayınlanan haber sosyal medyada gündem oldu. Dilipak bu haberlere ilişkin Twitter’deki haberlerin üstüne, “Bu da ne”, ”Nereden çıktı şimdi bu” gibi, haberi sorgulayan ifadelerle bu tweetleri retweet etti. Sonrasında ise bazı kişiler de Dilipak’ı retweetleri üzerinden hedef aldı.

Taksim Camii Banisi Ziya Altan Elmas’da Dilipak’tan Twitini tekzip etmesi çağrısı yaptı.

Dilipak ise “Haberi yazanı ve yayınlayanın tekzip edilmesi gerektiğini, bunun adresinin de bu çarpıtma haberi yayınlayan Hürriyet gazetesi ve haberi yazan gazeteci olduğunu, bu tweet üzerinden bu skandala imza atan Hürriyet'i ve o muhabiri unutup kendini hedef seçen twitter kullanıcılarının da iyi niyetli olmadığını, zaten kendisinin de bu yanlışa dikkat çektiğini” söyledi. Haber Hürriyet ve Akşam dışında başka media organlarında da yayınlanmıştı.

DİLİPAK, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Dilipak Twitter’de haberi paylaştıktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı arayarak, “Haberin tekzip edilmesi, konunun yanlış anlamalara ve istismara sebeb olabileceğini” söyledi.

Erbaş da, Diyanet olarak habere ilişkin açıklama yapacaklarını ifade etti.

Dilipak’a yönelik iftira nitelikli bir takım trollerin suçlamaları karşısında hukuk yoluna başvuracağını söyledi. “Bunların maksadı bir yanlışı önlemek değil, bunu fırsat bilerek itibar cellatlığı yapmak. Öyle olsa önce haberin kaynağını eleştirirlerdi. Maksatları üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Birilerine sadakat gösterisi yapıyorlar. Şecaat arzediyorlar. O haberlerden rahatsızlık duyduklarına dair bir beyanda bulunmuyorlar.” ifadelerini kullandı.

DİLİPAK TV’DE TAKSİM CAMİİNİ ANLATTI

Dilipak, daha sonra haberin doğru olmadığına dair bilgileri de hesabından yayınladı ve daha sonra Ege Tv’de Filistin sorunu ve Mescid-i Aksayı değerlendirirken, ayrıca Taksim Camii konusuna da değindi ve son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dilipak'ın Ege Tv’deki röportajını izlemek için:

Yorumlar (3)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@