Dilipak'tan Mavi Marmara'ya yönelik eleştirilere sert tepki! 'Mermer kafalılar!'

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Mavi Marmara’nın 10. yıldönümünde düzenlenen anma programında, Mavi Marmara’yı hedef alan eleştirilere yönelik sert tepki gösterdi

Gündem 01.06.2020 - 13:00 01.06.2020 - 13:00 Bülent Deniz

Usta kalem gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak Mavi Marmara’nın 10. Yıldönümünde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen canlı yayın programında konuştu.

Dilipak, Mavi Marmara sürecinin öncesinde ve sonrasında yaşananları insani yardımın yola çıkmasında etkili isimlerden ve yakından şahit olmuş biri olarak tüm detayıyla anlattı.

Mavi Marmara gemisinin planlanması yola çıkması ve saldırıya uğramasının ardından "İktidarı zor durumda bıraktığı, Filistin’e zararları olduğu ve diplomatik açıdan Türkiye’nin elinin zayıflatıldığı" yönündeki, gerek o dönem gerekse bugün Mavi Marmara'yı hedef almaya devam eden yaklaşımları sert bir dille eleştiren Dilipak;

“Mavi Marmara, başlangıcı merhamet, devamı cesaret, sonu şehadetle sonuçlanan hepimizin onurudur. Haksızlıklar karşısında susmayan bir ümmetin çığlığı oldu Mavi Marmara. Birileri hala anlamak istemese de birileri hala politik birtakım konuların malzemesi yapmak istese de bu son zamanların Tükiye açısından İslam ümmeti açısından baktığınız zaman bir vahdet vesilesi oldu. Mavi Marmara bir milattı.” İfadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Mavi Marmara sürecini enine boyuna anlatan Dilipak, “Bu işin başlangıcında böyle bir amaç yoktu Allah rızası için yola çıkıldı bunu anlamayan mermer kafalılar, mermer vicdanlılar anlayabilecekler mi bilmiyorum. Siyaset gözlerini kör etmiş birilerinin, ideolojileri gözlerini kör etmiş.” diyerek gerek saldırının yaşandığı dönemde gerek bugün Mavi Marmara’ya yönelik sarfedilen yıpratıcı eleştirilere tepkisini dile getirdi.

İşte Abdurrahman Dilipak’ın o konuşması:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@