Dilipak'tan radikal karar! Artık katılmayacağım...

70 yaşını geçtiğini belirten Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak konferanslara ve gezilere artık katılmayacağını belirtti.

Gündem 09.03.2020 - 14:03 09.03.2020 - 14:03

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, gezilere ve konferanslara ara vereceğini belirttiğini yazısında yorgunluğunu dile getirdi.

Dilipak kitaplarla ve internet üzerinden okuyucularıyla buluşacağını yazdı.

Köşesinden okuyucusuna seslenen Dilipak şunları kaleme aldı;

Düşünüyorum da, bu aralar daha az mı çıksam seyahate. Neredeyse haftanın 5 günü sahnedeyim ve iki gün en az iki il ya da ilçedeyim.

Zaten yıllardır hiç yıllık iznim olmadı. Haftalık izin, o da yok. Bayramlar da “tatil” değil benim için. 70 yaşını geçtim, neredeyse yarım asır oldu hep yollardayım..

Millî Gazete, 12 Ocak 1973’de çıktı. O günden beri gazetecilik ve yazarlık yapıyorum. Aslında yazmaya; Millî Gazete’den önce  MNP davasından mahkum olunca,  12 Mart 1971 muhtırasından sonra İstanbul’a geldiğimde başladım..

Okurlarım bilir, her gün yazıyorum. Yani 47 yıldır yazıyorum. 18.000’e yakın günlük yazım yayınlanmış ki, dergilerde çıkan yazılarım ve 2. bir müstear isimle yazdıklarım buna dahil değil. 22.000 civarında makaleden söz ediyoruz. Aslında binlerce sayfadan oluşan mahkeme savunmalarım, kitaplarım ve konuşmalarım var. Benim bir makalemin roman boy 3 sayfalık bir kitap hacminde olduğunu düşünürseniz, on binlerce sayfalık bir hacim ifade eder. 27 Mayıs hariç bütün darbeleri gazeteci olmanın ötesinde, çok sıcak bir şekilde tam merkezinde izledim.

Yazmaya devam edeceğim. Belki hatıralarımı da yazarım, tabi fırsat bulabilirsem. Onun için seyahatlerimi azaltmam gerekiyor. Yaşlanınca seyahat biraz daha meşakkatli oluyor sanki. Umarım okurlarım beni bağışlarlar. Kitapla belki daha çok kişiye ulaşabilirim.

Arkadaşların yardımı ile internet üzerinden video konferans yolu ile çok uzaklardaki kardeşlerime görüntülü olarak sesimi duyurmak artık mümkün. Karşılıklı birbirimizi de görebiliriz. Soruları cevaplamak da mümkün. Yarım kalan kitaplarım var. Yeni yazmam gereken kitaplar var, eksikliğini hissettiğim. Daha önce yayınlanmış 65 kitabım var, onların bir kısmını e-Book yapmak istiyorum, bir kısmını gözden geçirerek yeniden yayınlamak.

Mesela mahkeme dosyalarını yayınlamak istiyorum. Neyle suçlanmışım, kendimi nasıl savunmuşum. Bunlar tarihe tanıklık edecek belgeler. Bir gazeteci olarak 500 yıldan daha fazla mahkumiyet talebi ile yargılanmışım ve hiç mahkum olmamışım.

Eski Tv programlarımı gözden geçirip, internet sayfamda, Youtube sayfamda onları da yayınlamak istiyorum.

Yorumlar (1)