Dilmen açıkladı! Sürpriz transferler kapıda...

Beşiktaş'ta Tolgay Arslan ile Fenerbahçe'den Ozan'ın takası konuşulurken Rıdvan Dilmen'den Galatasaray ile Beşiktaş arasında gerçekleşecek bir takas iddiası geldi.

Spor 01.01.2019 - 18:43 01.01.2019 - 18:43 Bülent Deniz

Yorumcu Rıdvan Dilmen, ridvandilmen8.com internet sitesinde transfer gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"TARAFTAR ARTIK BENİMSEDİ"

Taraftar da artık benimsedi. Bundan 4-5 yıl önceki gibi bir beklenti içinde değil taraftar. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımların 4,5 milyon euro oyunculara verdiği çift hanelere çıkmış bonservis oyuncularından artık, Anadolu takımından en iyi oyuncusunu 2 milyon euroya alabiliyorsunuz.

"ARTIK GENÇ OYUNCULAR OYNUYOR"

Artık Josef de Souza tarzı oyuncuları elden çıkarmak zorunda kalıyorsunuz. Her şerde bir hayır vardır misali, taraftarı mutlu eden genç oyuncuları görmesi. Örneğin Dorukhan, örneğin Güven, örneğin Yusuf - Abdülkadir, örneğin Eljif Elmas, Ozan Kabak... Bunlar avuntu oluyor. Bu Türk futbolunun geleceği için önemli ama sezon başı planlamasında hiçbir takımda bu oyuncular yoktu.

"GENÇ OYUNCULAR OLMAZDI"

Josef de Souza olsaydı, muhtemelen Eljif Elmas olmayacaktı. Galatasaray'da stoper kaybı olmasa, Ozan olmayacaktı. Talisca devam ediyor olsaydı, Negredo'lar devam ediyor olsaydı veya Tosic devam ediyor olsaydı, genç oyuncular olmayacaktı.

"TARAFTARLAR HATAYI GÖRMÜYOR"

Bütün taraftarlar genç oyuncuların hatalarını da görmezden gelebiliyorlar. Taraftar da artık benimsemiş durumda, çift hameli rakamlar yok artık.

"28 MİLYON EURO VERİYORLAR"

Ayakta duran kulüpler, Başakşehir ve Kasımpaşa. Kasımpaşa'nın bugün iki oyuncusu Trezeguet ve Diagne'ye 28 milyon euro bonservis ücreti veriyorlar.

"2 MİLYON EURO ÖDENMEZSE..."

Kayserispor başkanı Erol beyin bir açıklaması var, birçok kulübün transfer yasağı var diye. Evet Kayserispor'un yasağı var. Büyük kulüplerimizden birinin de ayın 2'sinde 2 milyon euro ödememesi durumunda onların da transfer yasağı var. Trabzonspor, Milan ile Sosa transferinde olan sıkıntısından kaynaklı 2 milyon euroyu ödemezse, transfer yapamayacak. Tabii ki geçmiş yönetimlerin etkisi var.

"BAŞAKŞEHİR DEĞERLİ HAMLE YAPTI"

Başakşehir, Anadolu'nun en değerli oyuncusunu, Robinho'yu aldı. Anahtar arıyorlardı ve değerli bir hamle yaptılar.

"TERİM'İN SERDAR KARARI..."

"Burada asıl olan, Serdar Aziz gibi bana göre Fatih Terim'in Türkiye Ligi'nde en çok beğendiği stoperi elden çıkarması... Mutlaka yönetim ile istişare vardır."

"GALATASARAY ÇÖZMEK ZORUNDA"

"Fatih Terim ABD'den döndüğünde Serdar Aziz konusunu masaya yatıracaktır. Soru işareti Maicon, transferde belirsiz olan Ozan varken, Serdar Aziz'i hemen gözden çıkaracaklarını düşünmüyorum. Serdar Aziz'in sakatlıkları göz önünde olabilir ama Galatasaray bunu çözmek zorunda."

"TOLGAY - SERDAR TAKASI OLABİLİR"

Artık takas sezonu ve takas sezonları başlıyor. Galatasaray'dan Fener'e, Fener'den Beşiktaş'a, Beşiktaş'tan Galatasaray'a... Mecburlar! Beşiktaş'ta Tolgay ile Fenerbahçe'den Ozan konuşulurken, Tolgay ile Serdar Aziz de olabilir. Bu pek gündeme gelmedi.

"G.SARAY ZATEN HAKKINI VERİR"

Ozan'ın da sözleşmesi uzamadı. Duygusal oyuncu da, profesyonel oyuncu da vardır. Ozan 19 yaşında bir gencimiz. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi kulüpler, bu tür değerlere, at imzanı, Galatasaray zaten senin hakkını verecektir diyor. Yarın Avrupa'ya gidecekken, ki 7,5 milyon euro serbest kalma maddesi var, 10 yaparsın, 15 yaparsın. Çok kızılan Arda, Galatasaray'a 12,5 milyon euro bonservis bedeli getirdi.

"ENTERESAN TAKASLAR GÖRECEĞİZ"

Şu andaki durumun hepsi ekonomik. Yöneticiler altını üstünü süsleyip oyuncuları taraftarın önüne atmak istiyorlar. Kulüpler, biz bu hale getirdik diye itiraf da edemiyorlar ve takas dönemi başladı. Enteresan oyuncular, enteresan kulüplere yazılıyor. Bundan sonra bol bol takas göreceğiz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@