Dışkısını yiyen profesör anlatacak! Netflix Osmanlı dizisi çekecek

Skandal içerikleriyle Türkiye’de son dönemde büyük tepki çeken Netflix, İstanbul'un fethini konu alan bir belgesel dizisi hazırladı. Belgeselde Fatih Sultan Mehmet’in Müslüman olmadığını iddia ederek Osmanlı'ya skandal iftiralarda bulunan ve Osmanlı karşıtı olan Celal Şengör’ün görüşlerinden faydalanıldı. Şengör, kendi dışkısını yediğini söyleyecek kadar şirazeden çıkmış birisi olarak biliniyor.

Gündem 14.01.2020 - 16:25 14.01.2020 - 16:25

Dini değerleri aşağılayan ve müstehcen içerikleri nedeniyle son dönemde dünyada ve Türkiye’de büyük tepki çeken dijital televizyon platformu Netflix, sözde İstanbul’un Fethi'ni anlatan bir belgesel dizisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Amerikalı girişimci Reed Hastings’in kurucusu olduğu Netflix’in hazırladığı 24 Ocak 2020’de yayınlanacak olan "Rise of Empires: Ottoman" adlı belgesel dizisinin ilk fragmanı da yayınlandı.

FİKİR BABASI "FATİH MÜSLÜMAN DEĞİLDİ" İFTİRASINDA BULUNAN CELAL ŞENDÖR!

Belgeselin Türkçe anlatımını Osmanlı tarihinin çarpıtılarak aktarıldığı "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizide ‘Kanuni Sultan Süleyman’ rolünü oynayan ve Gezi Parkı eylemlerinde de boy gösteren oyuncu Halit Ergenç seslendiriyor. Söz konusu belgeselin fikir danışmanlığını ise Prof.Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan yaptı.

Netflix İstanbul'un Fethi ile ilgili fikşr danıştığı Celal Şengör skandal ve mesnetsiz açıklamalarıyla tepki çeken bir isim olarak biliniyor. Şengör, Fatih Sultan Mehmet’in Müslüman olmadığı iddiasında bulunmuştu.

2017 yılında katıldığı bir TV programında, Osmanlı'nın “cihan imparatorluğu” olarak anılmasına karşı çıkan Şengör "Fatih'in Müslümanlığı dahi tartışılıyor. Sekreterine ‘ben Muhammed'in dediklerine inanmıyorum’ demiş. Bunu söyleyen Bayazed'in kendisi" sözleriyle büyük bir  skandala imza atmıştı.

Ekşi Sözlük’ün düzenlemiş olduğu soru–cevap etkinliğine katılan Celal Şengör, "Kendi dışkınızı hiç yediniz mi?" sorusuna "Yedim. Özellikle insan dışkısı acıydı" cevabını vermişti.

İSTANBUL'UN FETHİ'Nİ ÇARPITACAKLAR MI?

Her yıl onlarca film-dizi çıkaran Türk yapımcıların anlatamadığı Osmanlı tarihine el uzatan Amerikalı yapımcıların fikir danışmanı olarak Celal Şengör’ü seçmesi belgeselde Osmanlı tarihi ve İstanbul’un fethinin çarpıtılarak anlatılacağı yorumlarını beraberinde getirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@