Diyanet'e çağrı! Peygamber Efendimiz'e hakaret eden bu kitap toplatılmalı...

"Zeynel Abidin Rahnuma" tarafından kaleme alınan ve 2013 yılında Diyanet Vakfı Yayınları'nca neşredilen "Hz. Peygamber (Roman Tadında Siyer)" adlı eserde skandal ifadelerin yer altığı ortaya çıktı.

Gündem 06.11.2018 - 11:52 06.11.2018 - 11:52

Cebrail (a.s.), Hz Peygamber (s.a.v.), Hz Ebubekir (r.a.), Hz Ömer (r.a.) ve Hz Aişe (r.a.) annemize hakaret ve iftira içeren kitapta yazanlar pes dedirtti.

İşte o rezil ifadeler:

"Peygamber Medine'ye dönmek isteyince Cebrail ona nazil oldu ve şöyle vahiy getirdi: Ey Muhammed risaleti tebliğ görevini en iyi şekilde yerine getirdin, artık ahiret âlemine göç etme zamanı yaklaştı. Bu nedenle ilahî sırları ve emanetleri Ali'ye teslim etmen gerekir.

Peygamber Ali'yi çağırdı, ilahî fermam ona bildirdi ve sırlar hazinesini ona öğretti. Ama bu hususu açığa vurmaktan kaçınıyordu. Çünkü bunun münafıklara çok ağır geleceğini biliyordu. Aişe durumu hisseti ve Hz. Resullah'ın yanma vararak ısrarla konuyu açıklamasını istedi.

Peygamber şöyle buyurdu: "Ey Aişe, gizli olarak Ali'ye söylediğim bu husustan başkasını haberdar edersen kâfirlerden olursun" dedi.

Ancak, Aişe bu sırrı göğsünde fazla taşıyamadı. Durumu Ömer'in kızı Hafsa'ya aktardı. Hafsa da Ömer ve Ebu Bekir'e söyledi. Yavaş yavaş başkaları da durumu öğrendi. Bu olaydan dolayı 14 kişinin Peygamberi ortadan kaldırmak için suikast planları yaptıkları da söylenmiştir. Ğadiri Hum olayı ile ilgili Ehli Sünnet (ve'l-Cemaat) âlimlerinden birkaç kişi tarafından ve Şiî kitaplarından şöyle bir rivayet de zikredilmektedir: Peygamber Cadîri Hum'a inince develerin palanları birbirine geçirilerek bir minber yapıldı...."

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NA ÇAĞRI

Aksakallı Akkalemler olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2013 yılında Diyanet Yayınları arasında çıkan ve iftiralar içeren bu rezil kitabın derhal toplatılmalı ve ilgililer hakkında soruşturma açılmalıdır.

Sosyal medyada Diyanet Vakfı Müdürü'ne atfen şu açıklamaya yer verildi: "Türkiye Diyanet Vakfı genel müdürümüzden konuyla ilgili şimdi dönüş yapıldı: Kitap 2013 yılında basılmış. O dönemlerde mütevelli heyeti nde bulunanların bilgileri doğrultusunda basılan bir kitap. Kitabın basımı ve piyasadan toplatılması talimatı verilmiş durumda..."

Kaynak: AK Kalemler

Yorumlar