İslam'a aykırı açıklamaları yüzünden Diyanet'ten ihraç edilen, İBB'nin İnanç Masası'ndan kovulan kendi nikahında alkol servis ettiren, CHP kürsüsünde helallik isteyen ve 'LGBT haklarını Allah rızası için savunuyorum' sözleriyle büyük tepki toplayan Fatma Yavuz, skandallarına bir yenisini daha ekledi.

BAŞKAN ERDOĞAN'I HEDEF ALDI

Terör örgütü PKK destekçisi HDP'nin düzenlediği 'İslam'da Emek, Barış ve Adalet' isimli etkinlikte konuşan Yavuz, 30 yıldır başörtülü olduğunu ve 28 Şubat mağduru olduğunu söylediği konuşmasının devamında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı.

Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildi Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildi

"LGBT'Lİ KARDEŞLERİM İÇİN BAŞÖRTÜMÜ AÇIP YAKARIM"

Yavuz, "Şu an tekrar gündemde Sayın Kılıçdaroğlu'nun kanun teklifi önerisine karşı Sayın Erdoğan 'Siz ne anlarsınız bu işten' gibi bir imayla 'Yüreğiniz yetiyorsa anayasa değişikliği yapalım' dedi. Elbette bizim için daha iyi olur. Ama bunun yanında ne dedi? 'Sadece başörtüsünü anayasa değişikliği olarak hazırlatmam yanında aileyle ilgili bir düzenleme de getireceğim'. Aile ile ilgili dediği LGBT'li kardeşlerimizle ilgili. Sayın Erdoğan, bizim özgürlüğümüzü LGBT'li kardeşlerimizin alanını daraltarak veriyor." dedi.

LGBT'lileri 'kardeşi' olarak gördüğünü ifade eden Yavuz, "LGBT'li tek bir kardeşimin saçının teline zarar gelecekse ben bu başörtüsünü yakarım!" ifadelerini kullandı.