Donald Trump'tan "İran'ı vurun" talimatı

Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, İran'a gözdağı verdi. Trump sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, İran savaş gemilerinin, ABD donanmasına ait gemileri taciz etmesi durumunda, 'vurma ve yok etme' talimatı verdiğini duyurdu.

Dünya 22.04.2020 - 22:35 22.04.2020 - 22:35 Bülent Deniz

ABD ile İran arasında corona virüsün (Covid-19) yaşandığı şu günlerde ipler yeniden gerildi.

TRUMP'TAN GÖZDAĞI

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden İran'a gözdağı veren bir mesaj paylaştı.

"İRAN'I VURUN" TALİMATI

Donald Trump Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İran savaş gemilerinin, ABD donanmasına ait gemileri taciz etmesi durumunda, 'vurma ve yok etme' talimatı verdim" ifadelerine yer verdi.


İRAN'DAN ABD DONANMASINA TACİZ

ABD donanmasına bağlı beşinci filo, geçen hafta Devrim Muhafızları Ordusuna ait 11 sürat teknesinin, Basra Körfezi'ndeki 6 ABD gemisine tehlikeli bir şekilde yaklaşarak taciz ettiğini açıklamıştı.

Açıklamada, sürat teknelerinin yapılan uyarılara bir saat sonra yanıt verip bölgeden ayrıldığı ve herhangi bir çatışma yaşanmadığı bildirilmişti.

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, Devrim Muhafızları Ordusuna ait sürat tekneleri ile Basra Körfezi'nde bulunan ABD savaş gemilerinin karşı karşıya gelmesine ilişkin, "Basra Körfezi'nde istikrarsızlığın asıl faktörü, dünyanın diğer tarafından İran'ın sınırlarına gelen ve temelsiz iddialar ortaya atan Amerikalıların işgalci ve yasa dışı varlığıdır." ifadesini kullanmıştı.

.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@