Döner skandalının ardından firmanın adı neden saklandı?

Denetim yapıldı, firmaya ceza kesilirken videoyu çeken şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bu ürün önceki gün itibariyle satıştan kaldırıldı. Yasal olarak markanın adı da gizli tutuldu.

Gündem 24.01.2021 - 16:52 24.01.2021 - 16:52

Tiktok'ta yayınlanan bir videonun ardından marketlerde satılan hazır dönerlerin paketlendiği işletmedeki skandal görüntüler dikkat çekti.

Görüntülerde, döner işletmesi çalışanının maske takmadığı, dönerleri ağzına götürüp adeta klip çektiği görüldü. Tiktok videosunu izleyenler, hazır dönerlerin hijyeni tartışmasını başlattı. Tarım ve Orman Bakanlığı da yaptığı açıklamada, “gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

DÖNER MARKASI YAZMAK YASAK

Skandal döner görüntülerinin ardından vatandaşlar, markayı merak etti. Yasal olarak markanın adının verilmesi ise mümkün değil. Denetim yapıldı, firmaya ceza kesilirken videoyu çeken şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bu ürün önceki gün itibariyle satıştan kaldırıldı.

BU DÖNER MARKASI DAHA ÖNCE DE ŞİKAYET EDİLMİŞTİ

Söz konusu firma tarafından üretilen aynı marka ürünün geçmiş aylarda birçok şikayete konu edildiği gündeme geldi.

“Denetle” adlı sosyal medya hesabından fotoğraflar paylaşılıp “Hal böyleyken, bu sırrı saklayarak bu skandala ortak olan bakanlıktan cılız cezalar yerine gerçek denetimler yapmasını bekliyoruz” mesajı verildi.

Yorumlar