banner29

10 yıl önce Rockefeller Vakfı'nın hazırladığı salgın raporunun birebir bugünü anlattığı ortaya çıktı!

ABD'li gazeteci Harry Wox, 2014 yılında gerçekleştirdiği bir söyleşide Rockefeller Vakfı'nın 2010 yılında hazırladığı salgın sonrası yeni dünyayı tasvir eden raporda yazılanlar neredeyse bugün yaşanan koronavirüs salgınını anlattığı ortaya çıktı. Önce virüsü yayacaklar, sonra sermayenin kontrolünde otoriter bir yönetimle insanların her hareketinin yönetileceği vurgulandı.

Dosya 12.05.2020, 13:56 12.05.2020, 15:01
10 yıl önce Rockefeller Vakfı'nın hazırladığı salgın raporunun birebir bugünü anlattığı ortaya çıktı!

Dünyanın sermayenin otoritesinde kontrol edilebilmesi için bir salgın hastalığa ihtiyaç olduğunu, bu sayede tüm insanlığı iş adamlarının yöneteceğini vurgulayan ABD'li gazeteci Harry Wox'un 2014 yılında yaptığı açıklamalar neredeyse bu güne ışık tutuyor.

EBOLA'YI BİLEREK YAYIYORLAR

Bugün Afrika kıtasında görülen 'Ebola'yı örnek gösteren Wox, ''Ebola birileri tarafından düzenli olarak insanları kontrol edebilmek için yayılıyor.'' ifadelerini kullandı.

ROCKEFELLER VAKFI 10 YIL ÖNCE BUGÜN YAŞANAN SENARYOLARI BİREBİR ANLATMIŞ

Rockefeller Vakfı'nın 2010 yılında hazırladığı 54 sayfalık Uluslararası Gelişme ve Geleceğin Teknolojisi Senaryoları'nın 18 sayfasını okuyan Wox, ''Kilit altında tutma' başlığı altında; senaryo olarak geçmişte gerçekleşmiş gibi anlatıyorlar. Domuz giribinin aksine bu yeni grip dalgası vahşi bir kazdan yayıldı. Virüs dünyayı vurduğunda en hazırlıklı ülkeler bile çok kısa sürede pandemiye yenik düştü. Dünya nüfusunun %20'si etkilendi. 7 ay çinde 8 milyon insan öldü. Ekonomiler çöktü. İnsanların ve malların uluslararası hareketliliği durma noktasına geldi. Virüs gelişmiş ülkelerde çok daha etkili oldu. Çin salgında başarılı oldu. Çin hükümeti hızlı bir şekilde karantinaya uymayanları cezalandırdı ve infaz etti. Sınırlarını kapatarak milyonlarca insanı kurtardı. Sadece Çin değil güçlü liderlerin bulunduğu ülkeler, sımsıkı yasakları ve kuralları dayattı. Maske takma zorunluluğu ve her yerde ateş ölçme cihazı kullanımı başladı. Pandemi sona erse bile daha otoriter kontrol düzeni insanların hareketlerini kontrol etmeye devam edecek. Hatta şiddetlenerek artacak. Daha fazla kontrol edilmiş dünya fikri ilk başta çok kabul gördü. Daha fazla özgürlüğünden vazgeçenler, istikrarlı bir güvenliğe sahip olacaklar.'' ifadelerini izleyiciye aktardı.

ÇİN'İ BAŞARILI GÖSTEREREK OTORİTER BİR YÖNETİMİN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORLAR

Rockfeller'in senaryosunu yorumlayan Wox, ''Bu senaryoda yazılanları gerçek hayatta nasıl uyguladıklarını göreceksiniz. Tamamen izole olmuş insanlar istiyorlar. Turizm ağını kırmak istiyorlar çünkü onlar turizm sektöründe yok. Bizi TV karşısında istiyorlar. Çünkü oradan kolaylıkla ruhumuzu teslim alıyorlar. Hoşgörülü politikalar ölümü arttırdı diyorlar, ardından Çin'in başarılı olduğunu söylüyerek, baskıcı bir rejim istediklerini belli ediyorlar. Tabii  bu elit yönetim Çin yönetimine bayılıyor. Şöyle diyorlar 'Bizde de kapitalizm var ama Çin'deki kapitalizm daha başarılı'.. Sonuç olarak 'her şeyini bizim kontrol ettiğimiz bir sisteme geçiyoruz' demek istiyorlar. Ve daha fazla kontrol edilmiş bir dünyanın kabul göreceğini öngörüyorlar.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...olay aynen bu...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?