banner29

28 Şubat'ın tanığı Dilipak yaşadıklarını böyle anlattı

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, 28 Şubat Postmodern Darbesi sürecinde yaşadıklarını Derin Gerçekler'de anlattı.

Dosya 26.02.2020, 15:36 26.02.2020, 16:32
28 Şubat'ın tanığı Dilipak yaşadıklarını böyle anlattı

HaberVakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın açıklamalarda bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de 28 Şubat Postmodern Darbesi ele alındı. 

İRANLA REFAH PARTİ'SİNİ BİRLİK İÇİNDE GÖSTERİP TÜM DÜNYAYA MESAJ VERMEK İSTEDİLER

''28 Şubat Postmodern Darbesi'ne gerekçe olarak neyi gösterdiler? Sincan'daki Kudüs Gecesi... Niye Kudüs Gecesi hiç bir önemi yok. Geceyi düzenleyen Kudüs Platformu'ydu. Davetiyede benim de adım vardı.'' ifadelerini kullanan Dilipak, ''NTV'deki programın ardından sessim kısıldı. Ondan 15 gün önce küçük dilimden operasyon geçirmiştim. Dilim apse yaptı. Sesim çıkmadı. Benim yerime de Nurettin Şirin gitti. Benim yerime de hapiste yattı. Oradaki afişler, bilboardlar filan İran Kültür Merkezi'nden alınmıştı. O gecede şiir okuyanlar filan hep İran'a yakın isimler. İran Büyükelçisi de programa geliyor. Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız da orada. Ben de orada olsaydım. Refah Partisi'ne olayı yüklemeyi planlanıyordu. Böylece tüm dünyaya ''Kudüs için İranlılarla birlikte toplananlara darbe yapıyoruz.'', ''İsrail karşıtı bunlar'' mesajı verip tepkileri azaltmaya çalıştılar.'' ifadelerini kullandı. 

BENİ YURT DIŞINA KAÇIRMAYA ÇALIŞTILAR

''28 Şubat'ın başlama takvimi olarak 1991 yılını almak gerekiyor, bin yıllık akılla devam edeceği şeytani bir aklın ürünüdür'' diyen Dilipak, ''Beceremedin bırak git' diyen Fetullah Gülen yurt dışına gitti. Gülen'i o dönem niye yakalamadınız? Dokunamadınız tabii.. Aynı grup bir hafta bana saldırarak yayın yaptı. Benim yurt dışına kaçmamı beklediler. Çünkü onların kucağına düşeceğim. Türkiye'yi terk ettim mi benden kurtulmuş olacaklardı. Askeri mahkemede 7.5 yıl yargılandım. Malıma mülküme el koydular. Gitmeyeceğim burada kalıp, hesabını sorecağım demiştim.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?