banner29

9 yaşındaki Suriyeli çocuk kendini astı! Neden?

9 yaşındaki Vail isimli Suriye uyruklu çocuk dün Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Seyyide Ayşe Camii'nin yanındaki mezarlığın kapısına kendini astı. Durumu farkeden vatandaşlar olayı polise bildirdi.

Dosya 04.10.2019, 18:45 05.10.2019, 15:44
9 yaşındaki Suriyeli çocuk kendini astı! Neden?

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, Suriye uyruklu 9 yaşındaki Vail El S.'nin, mezarlık kapısına iple asılı cesedi bulundu. İntihar ettiği düşünülen çocuğun cansız bedeni otopsi için Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay, dün Kartepe Acısu Mahallesi'nde meydana geldi. Seyyide Ayşe Camii'nin yanındaki mezarlığın kapısında asılı çocuk olduğunu görenler durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde çocuğun yaşamını yitirdiği belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis, cansız bedenin Suriyeli Vail El S.'ye ait olduğunu belirledi. İntihar ettiği düşünülen çocuğun cansız bedeni otopsi için Kocaeli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayı öğrenen çocuğun babası M.S. ile yakınları geldikleri mezarlıkta sinir krizi geçirdi.

M.S. ile S.S. çiftinin 5 çocuğundan biri olan Vail El S. bugün kılınan cenaze namazının ardından Acısu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

NEDEN?

9 yaşındaki bir çocuğun okula gitmesi oyun oynaması gerikirken kendisini asmasına anlam veremeyen vatandaşlar "9 yaşındaki bir çocuk neden kendini asar?" sorusunu sordu. Olaya yakinen şahitlik eden Kartepeli bir vatandaş haber merkezimize yaptığı açıklamada "Neden?"  sorusunu cevapladı.

Yapılan açıklama şöyle:

Dün Acısu'da annemlerin kapısının önündeki mezarlık kapısına, 12 yaşındaki Vâil kendisini asarak intihar etti. Sebebi dün arkadaşlarıyla okulda tartıştığı sırada arkadaşlarının, "Pis Suriyeli defol git ülkemizden!" diye bağırmaları olduğu tahmin ediliyor. Bunun müsebbibi kim peki? Çocuklar mı? Ebeveynler mi? Öğretmenler mi? Suriyeliler defolsun gitsin diye algı operasyonu yapan malum medya mı? Hepimiz mi? Affet bizi Vail... Senin deden Çanakkale’de gelip bizim için öldü ama biz senin ölümünün vesilesi olduk. Affet bizi Allah’ım. Bugün yerin altı yerin üstünden daha hayırlı.

EY İSLAMIN FEDAİSİ NE YAZACAKSIN?

9 yaşındaki Vail kendini bir mezarlık kapısına neden astı bilinmez. Belki de "kimseye yük olmam kolayca gömerler." diye düşündü çoğu kişi onu yük olarak görürken. Bir başka Suriyeli çocuk da babasının omuzlarında göz yaşları içerisinde bir şiir okudu, "Ey İslamın fedaisi ne yazacaksın?" dediler. "Bir şiir yazacağım..." dedi. Hiçbir çocuk keyfi terketmedi vatanını...

Yorumlar (1)
Ali YILDIZ 2 yıl önce
Suriyeliler bizim din kardeşimizdir. Çok değil bir asır önce aynı topraklarda yaşıyorduk. Aynı değerleri paylaşıyorduk. Çanakkale de dedeleri bizim yardımımıza koşmadı mı? Nedir bu kin, bu nefret? Bu insanlar içimizdeki bizden görünüp bizden olmayan, dinsiz imansız din vatan düşmanı CHP kemalistlerden, fetöcülerden, çocuklarımızı dağa kaçıran insanımızı öldüren pkk dan 15 temmuzda tepemize bomba yağdıran hainlerden daha mı kötü daha mı zararlı? Bence bu ülkeden gitmesi gereken birileri varsa önce bunlar ülkeden gitmelidir.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?