banner30

banner29

ABD askeri "Bizim düşmanımız Irak'taki yoksullar değil, Wall Street ve petrol devleri!"

Amerika'nın Irak işgalinde görev almış olan Mike Prysner isimli ABD askeri, 2010'da yaptığı bu açıklamanın ardından tutuklanmıştı.

Dosya 12.01.2020, 21:47 12.01.2020, 23:02

2010 senesinde Washington'da Beyaz Saray'ın hemen önünde yaptığı konuşmayla Amerika'da tartışmalara sebep olan Mike Prysner askerin açıklaması, bugünlerde Ortadoğu'da karışıklık çıkarmak için uğraş içinde olan Amerika'yı bir kez daha anlayabilmemizi sağlıyor.

ABD'nin Irak'ı işlgalinde görevli olduğunu hatırlatan Prysener, Amerika Ordusu'nun Irak'ı işgalinin oraya huzur getirmek olmadığının altını çiziyor. 

Bütün Amerika Ordusu'na hitap eden asker,

"Böyle canice savaşlarda yer almamek sizin mutlak haklarınızdan biri, Ve bu hegr birinizin kullanması gereken bir hak. Sizlerin sadece başkaları kazanç sağlasın diye öldürmek ve ölmek için, kendi canınızı ortaya koymak iöin hiçbir nedeniniz yok. Biz Irak'ta da bulunduk, Afganistan'da da bulunduk ve bu savaşların ne için yapıldığını çok iyi biliyoruz. Biz orduya birçok farklı nedenden ötürü katılıyoruz. Mesela eğitim almak için, bir iş bulmamız gerektiği için veya sağlık hizmetlerinden yararlanmak için. İşte bunlar için orduya lkatılıyoruz. Sonra da bize düşmanlarımızın Afganistan mağaralarındaki yoksulinsanlar olduğunu veya Irak çöllerindeki yoksul insanlar olduğunu söylüyorlar.Ama bi o ülkelerde bulunduk ve biliyoruzki düşmanımız o ülkelerdeki yoksullar değil. Bizim gerçek düşmanlarımız, işimize son veren, bizi sağlık hizmetlerinden mahrum eden, eğitim almamızı imkansız kılan kişiler. Bizim düşmanımız en zenginlerdir" demişti.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?