ABD'deki Türk Profesör; 'Devletimizden Allah bin kere razı olsun, burada durum vahim!'

California Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Mehmet Çilingiroğlu Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayında Kovid-19 salgınıyla alakalı değerlendirmelerde bulundu. Prof. Çilingiroğlu ABD'de durumun vahim olduğundan bahsetti ve akabinde Türkiye'deki sağlık sisteminden ötürün devlete hükümete teşekkür etti.

ABD'deki Türk Profesör; 'Devletimizden Allah bin kere razı olsun, burada durum vahim!'

Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Salgın hastalığın pençesine sonradan yakalanan ve şu anda vaka ve ölüm sayısında virüsün çıkış noktası olan Çin'i bile geride bırakan ABD'de durum çok kritik bir noktaya geldi.

ABD'de çalışmalarını yürüten Türk Profesör Mehmet Çilingiroğlu da bu akşam Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayında oradaki hali izleyenlerle paylaştı.

Prof. Çilingiroğlu, Türkiye'deki sağlık sistemi ile ABD'deki sistem arasındaki dev farka dikkatleri topladı. Prof Çilingiroğlu, herkese kendini dünya devi olarak tanıtan ABD'nin aslında ne kadar gaddar ve insan sağlığını umursamaz olduğunu örneklerle açıkladı.

Türkiye'nin sağlık yönetiminden ve maddi karşılıksız hastane hizmetinden de bahseden Çilingiroğlu ABD'deki son durumu da özetleyerek;

"33 milyona yakın ABD'li işini kaybetti. Siz Türkiye'desiniz çok şanslısınız. Hiç çalışmasan 50 lira verip SGK'lı oluyorsunuz. ABD'de bir ilaç almak ne kadar pahalı" ifadelerini dile getirdi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 4 ay Önce

Türküye Halkın ŞÜKÜR Etdiyin Göremedim Ne Zaman Tel Ekranına Bakırsan Emek Hakımız İyi Deyil İşsizlik Davam Edir Söyleyiler Sanki Bütün Halklar Yağ Bal İçinde Yaşayır Allaha Şükür Edin Bütün Halklara Bakdığda Türk Halkı İyi Yaşayır Çebhe İnsanların Kafasın Zeherleyip Türk Halkı Kötü Durumda Olduğun Bütün Halklara Duyurur Allah Gökden Bakır HZ.ÖMER ( S.A) Peyğenberimizin Odasına Girip Hıçkıra Hıçkıra Ağlar Efendimiz Neden Ağladığın Söyledikde HZ.ÖMER (S.A) Söyler Ya RESULULLAH Dünya Kralar Lüks Ve Servet İçinde Yüzüyorlar Senin Altında Bir Mendil Bele Yok Yatağında Çırpıdan Halbuki Kainat Senin Hürmetine Yaratılıp ALLAHIN RESULÜ Şu Çavab Verir İstemezmisen Ey ÖMER Dünya Onların AHİRET Bizim Olsın Gerçekdende Hayatımızın İnsanları Zor Heçneye Şükür Etmirik Allah ŞÜKÜR SABİR TEVEKKÜL EDENİ SEVİR

Günel
Günel - 4 ay Önce

Gerçekdende Amerkada Veziyet Vahim Virüs Salğınında Hastelere İyi Bakmılar Amerkada Olanlar Daha Güzel Bilir En Yakın Ekrabam Amerkada Yaşayır Ştatların Çokunda Veziyyet Vahim İnsan Ölümüne Oyunçağ Gibi Bakılar Tranpın Belasın Allah Versin Amerka Müselmanları İyiçe İşlediler Amerkada Olanlar Sanki Lüks Hayatda Yaşayılar Her Şey Göründüğü Gibi Deyil Amerkada Yaşamağ Zor Ele Söyleyirsiniz Ki Sanki Amerkada İnsanların BAŞINA PARA YAĞIR TRANP ŞUNA MÜSADE VERERMİ İNSANLAR BEŞKAT İŞLEYİR İYİ EMEK HAKI ALIR TÜRKÜYE HALKI HER ŞEYE ŞÜKÜR ETSİN TÜRK HALKIN HER SABAH YUVASIN ÖNÜNE BİR ÇUĞAL DOLU PARA KOYSANDA ŞÜKÜR ETMEZ BİZ AZERİLER KURU EKMEK TAPSAKDA MİLYON DEFE ALLAHA ŞÜKÜR EDİRİK ALLAH MİLLETİMİZİ HALKIMIZI KORUSUN GERİSİ YALAN EKMEKSİZ BİR SÜRÜ YAŞAMAĞ OLAR AZERİDE İŞ YOK EMEK HAKI O ŞUNADA ŞÜKÜR HAYATIMIZDA ŞEHİD OLMASIN BİZE YETER

Metin Çakar
Metin Çakar - 4 ay Önce

Sağlak, sağlak konuşmasın. İnsana sorarlar niye Amerikadasın o zaman. Tamam sağlık sistemi kötü ve pahalı ama insanlar Amerikaya göç etmek için canını veriyor. Sende ordan artislik yapıyorsun.

Musa
Musa - 4 ay Önce

Habertürk tv çok saygısızlık yaptı bu hocaya aptal sipiker sen kimsin bilim adamına salak salak konuşuyorsun

inci Gurbuz
inci Gurbuz - 4 ay Önce

Konusun da uzman bilim adamini programina cagirip konustutturmuyorsun.Kendi sovunu yapiyorsun.Gerceklerin uzerini ne kadar cok orterseniz ortun birgun mutlaka ortaya cikar.Didem Arslan gercek yuzunu gostermis oldugun uslubunla gormus olduk.Bu virus orumcek kafali capsiz doktorlar yuzunden hizla yayilacak..

SIRADAKİ HABER

banner5