Abdürrahim Albayrak'a küfreden Fenerbahçeliye zorla mı özür diletildi?

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray 2. Başkanı Abdürrahim Albayrak'la görüntülü arama gerçekleştiren bir Fenerbahçelinin yaptığı görüşme sosyal medyayı sallamıştı. Bu olayın ardından Ultraslan Avrupa adlı taraftar grubu söz konusu Fenerbahçeli taraftarı bulup, özür videosu çektirdi. Bu görüntünün ardından videonun zorla çekildiği şüpheleri sosyal medyada dile getirilmeye başlandı.

Abdürrahim Albayrak'a küfreden Fenerbahçeliye zorla mı özür diletildi?

Avrupa'da yaşadığı tahmin edilen bir Fenerbahçeli taraftarın, heyecanlı ve samimi tavırlarıyla tanınan Galatasaray'ın 2. Başkanı Abdürrahim Albayrak'la gerçekleştirdiği görüntülü aramanın etkileri halen daha devam ediyor. 

TARAFTAR SOSYAL MEDYADA SAHİP ÇIKMIŞTI

Albayrak'I görüntülü bir şekilde arayıp, hakaret ve küfür ettiği iddia edilen şahsın tutumu sert bir şekilde eleştirilmişti. Galatasaraylı taraftarlar da twitter'da açtıkları #AğzınaSağlıkAlbayrak hashtag'iyle ikinci başkanlarına sahip çıkmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından konuyla ilgili hukuki haklarını kullanan Albayrak, kişilik haklarını ihlal eden görüntülerin haber sitelerinden kaldırılmasını sağlamıştı.

ÖZÜR VİDEOSUNDA 'ŞİDDET' ŞÜPHESİ

Galatasaraylı taraftarların sosyal medyada Albayrak'a destek çıkması normal karşılanırken, kısa bir süre sonra yine sosyal medyaya düşen bir görüntünün ardından tepkiler gecikmedi. Albayrak'a küfrettiği iddia edilen şahsın, Ultraslan Avrupa grubundan ve Albayrak'tan özür dilemesi dikkat çekti. Sosyal medyada yapılan yorumlarda, küfreden şahsın şiddet sonucu böyle bir özürde bulunduğu iddia edilirken, kimileri de kendi isteğiyle böyle bir açıklamada bulunduğunu belirtti.

HÜRRİYETİNDEN YOKSUN MU KILINDI?

Avrupa'da yaşadığı tahmin edilen ve Ultraslan Avrupa grubu tarafından özür diletildiği iddia edilen Fenerbahçeli taraftarın görüntüsü hakkında şiddet yorumlarında bulunan sosyal medya kullanıcıları, aynı zamanda olayın bir 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' olarak belirtti ve suç işlendiği vurgusunda bulundu. Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan sosyal medya kullanıcıları, Avrupa'da da adeletin olmadığı ve kişiyi kendinden başka kimsenin koruyamayacağı yorumlarında bulundu.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5