banner29

Abdurrahman Dilipak eşi Asiye Dilipak'ın mektubunu değerlendirdi

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın 'AKP'nin papatyaları' yazısının ardından linç kampanyasına maruz kalmasına eşi Asiye Dilipak'tan cevap niteliğinde bir mektup gelmişti, o mektup Derin Gerçekler'de ele alındı.

Dosya 09.10.2020, 14:25 09.10.2020, 14:56
Abdurrahman Dilipak eşi Asiye Dilipak'ın mektubunu değerlendirdi

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Abdurrahman Dilipak'ın açıklamalarda bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Asiye Hanım'ın mektubu ele alındı.

ASİYE HANIM AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDU

Asiye Hanım'in kalp ve gönül kırıklığını belirttiği mektubu hakkında Abdurrahman Dilipak, ''Asiye Hanım daha çok dostlarımızın yanlış yaptığımızda bizi ikaz etmeleri, doğru şeyler yaptığımızda bizi desteklemelerini bekleriz, demek istedi. Zaten dost böyle bir şeydir. Biz kederlerimizi ve mutluluklarımızı paylaşabilmemiz gerekirdi. Ama mevki ve servet sahibi olan birileri, herkesi kastetmiyorum. Her konumda olan her çevreden olan insanlar aradı. Hiç tanımadığımız çok sayıda insan aradı. Bazı kişilerden 'geçmiş olsun, ne oldu anlayamadık, neden bu yazı yazıldı' diye sormadılar. Bu yakınlığı bize göstermediler. Belli çevrelere yakın yazarlar ve gazeticiler 'anlamak ve sormak' yerine hakkımızda hüküm verdiler. Asiye bunlardan çok alındı ve böyle bir açıklama yapma gereği duydu.'' ifadelerini kullandı.

'FUHŞİYATA KARŞI NE YAPIYORDUNUZ? DİYE SORDUĞUMUZ İÇİN HEDEF OLDUK

Açıklamalarına devam eden Dilipak, ''AK Parti için heyecanla çalışan, partinin bu noktaya gelmesinde büyük katkısı olan insanlar bugün gelinen noktada sükut-ı hayale uğradılar. Onlar tabii bunu içlerine sindiremiyorlar ve böyle devam ediyor. Bunun bize doğrudan zararı yok. Biz AK Parti için de üzülüyoruz. AK Parti'nin içindeki FETÖ'nün zihniyet ikizi AKP'nin papatyalarından söz ediliyordu. Orada fuhşiyata vurgu yapılırken kimlerin kastedildiği zaten defalarca belirttik ve gösterdik. 'Onur yürüyüşünde kendilerini o kimlikle tanımlayanlara karşı yeşil sermaye İstanbul Sözleşmesi çerçevesinde pozitif ayrımcılığa tabi tutulan guruba her türlü desteği verirken fuhşiyata karşı yeşil sermaye ne yapıyordu?' sorusunu sorduğumuz için bizi hedefe koydular.'' ifadelerini kullandı.

 Habervakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?