banner29

Abdurrahman Dilipak, Mavi Marmara'ya neden binmedi?

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Abdurrahman Dilipak'ın Mavi Marmara gemisine neden katılamadığını 2014 yılında yaptığı bir açıklamada dile getirmişti.

Dosya 04.03.2020, 14:21 04.03.2020, 15:18
Abdurrahman Dilipak, Mavi Marmara'ya neden binmedi?

Gazze’de yaşanan insanlık dramını dünyaya duyurmak için 2010 yılında yola çıkan Mavi Marmara gemisi, İsrail'in silahlı saldırısına uğramıştı. Söz konusu saldırıda 10 kişi şehit düşmüştü. Mavi Marmara gemisine katılacak isimler arasında yer alacağı bildirilen gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak'ın neden gemiye binmediği bir dönem tartışma konusu olmuştu. Bu tartışmalara İHH Başkanı Bülent Yıldırım 2014 yılında noktayı koymuştu.

DİLİPAK'I MAVİ MARMARA'YA BEN BİNDİRMEDİM

Abdurrahman Dilipak'ın Mavi Marmara'ya binmemesi hakkında açıklamalarda bulunan,  "Mavi Marmara'nın hareket vakti 15 gün ertelendi. O dönemde Akit Gazetesi'nin bir Umre programı vardı. Ve bu Umre gezisine katılan vatandaşlara Abdurrahman Dilipak'ın önderliğinde olacağı şeklinde ilan edilmişti. Abdurrahman Abi'ye ben bizzat söyledim ki 'Ağabey, burada kul hakkı var. Herkese tek tek haber verilmeli. Programı bozmak olmaz. Binmen uygun değil' dedim. Onu Mavi Marmara'ya bindirmeyen benim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Sipex 12 ay önce
O yüzdenmi canlı canlı tv de, hastyım doktorum izin vermedi dedi, kedi gibi kapatın kapatın çıkardıklarınızı
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?