banner30

banner29

Ahmet Necdet Sezer adlı hesaptan yapılan açıklama: Ayasofya'nın cami olması şeriatçılığa...

Türkiye Cumhuriyeti 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ait olduğu belirtilen bir twitter adresinden Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılması hakkında tepki çeken ifadeler paylaşıldı. Söz konusu hesap hakkında herhangi bir yalanlama yapılmadı.

Dosya 14.07.2020, 17:06 14.07.2020, 20:25
Ahmet Necdet Sezer adlı hesaptan yapılan açıklama: Ayasofya'nın cami olması şeriatçılığa...

ANASOL-M Hükümeti'nin cumhurbaşkanı yaptığı 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in suskunluğunu bozduğu öne sürüldü. İddiaların merkezinde ise Ahmet Necdet Sezer adıyla açılmış bir twitter adresi var.

''AYASOFYA'YI ATATÜRK DÜŞMANLARI AÇTI''

Kısa bir süre önce hükümetin zincirleri kırarak, Ayasofya Camii'nin yeniden ibadete açılmasını sağlamasını ardından Türkiye'deki laik ve seküler kesim adeta büyük bir şoka uğradı. Bu isimlerin başında eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de olduğu öne sürüldü. Sezer'in adına açılmış twitter adresinden, ''Neredeyse bin yıl kilise, beş yüz yıl camii olarak kullanılan bu devasa bina, Cumhuriyetin kurulmasından sonra bizzat Atatürk'ün emriyle müzeye dönüştürülmüştü. Atatürk' ün yüksek karakterini, geniş hoşgörüsünü, hakikat aşkını ve memleketinin sosyal ve bilimsel bünyesinde meydana getirdiği çok yararlı gelişmenin derin izlerini hiçbir örnek, Ayasofya Camii'nin Bizans eserleri müzesi yapılması kadar kanıtlayamaz. Ayasofya’nın cami olması, şeriatçılığa doğru gidebilmek için kaba, kara ve koyu Atatürk düşmanları tarafından zorlanan bir kapıdır. Bu kapıyı kırmak Atatürk'ün kabrini eşip kemiklerini çıkararak yakmak demektir.'' ifadeleri paylaşıldı.

SEZER HESABI YALANLAMADI

Sezer adına yapılmış bu paylaşımların ardından söz konusu hesap binlerce takipçi kazanarak yeni açıklamalarını sıraladı. Söz konusu hesap ve açıklamalar hakkında Sezer'den bir yalanlama gelmedi. 

Yorumlar (7)
Emir 11 ay önce
İçtiğiniz şarapta boğulun İNŞALLAH.
Adem Beşer 11 ay önce
Lafı güzaf etmiş, başka birşey beklenemezdi.
tugo 11 ay önce
..evet, tabii ki şeriata giden yol bu, başka bir şey de istemiyoruz zaten...sen içmeye devam et... surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes, ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...!
Kajin Yağızer 11 ay önce
ALLAH-U EKBER
BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ Yasal Yetki Sahipleri, bu şahısların en sert şekilde cezalandırılmalarını sabırsızlıkla bekliyor ve de talep ediyoruz...
Tuğrul 10 ay önce
Seni Allah (C.C) Kahreylesin
Ecdadın Bedduası üzerinden hiç eksilmesin
Bu Milletin Hak'kından yediklerin Haram Zıkkım olsun..
Demir 7 ay önce
Şimdi burada Sezer adına sahte hesap açılmış olsa dahi Sezer bundan kendi söylemiş gibi memnun olup büyük haz duyar.
Bu rezaletin kendi ağzından ve kaleminden çıkacağından emimim çünkü bunu kanıtladı.
ERCAN PINARBAŞI. 11 ay önce
SOYUNUZ KURUSUN İNŞAALLAH.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?