banner29

Ahmet Nesin'den Özlem Zengin'e: Müslümanlığınızdan şüphe edilir!

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Ahmet Nesin, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in Ayasofya Camii Başimamı Mehmet Boynukalın'a verdiği cevabı 'müthiş bir çelişki' olarak tanımladı ve 'Müslümanlığınızdan şüphe edilir' ifadesini kullandı.

Dosya 17.03.2021, 18:25 17.03.2021, 20:42

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Ahmet Nesin, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında açıklamalarda bulundu.

'SİZİN MÜSLÜMANLIĞINIZDAN ŞÜPHE EDİLİR'

Özlem Zengin'in Boynukalın'a gösterdiği tepkiyi ele alan Nesin, ''Boynukalın'ın açıklamaları Kur'an'da veren açıklamalar. Özlem Zengin, 'Kur'an'da yer alan açıklamalar bize fayda vermiyor' diyor. Burada müthiş bir çelişki var. Tabi bilgi eksikliği olunca, aydın kafası olmayınca ne söylediğini bilmeden konuşabiliyor insanlar. Boynukalın'ın söylediği Kur'an'dan ayetler. Buna karşı çıkarsanız, Kur'an'daki ayetlerin günümüze göre değiştirilmesini talep edersiniz. Yoksa var olan, değiştirmeden 'bizim partimize uymuyor' diye yorumlarsanız, o zaman sizin Müslümanlığınızdan şüphe edilir.'' ifadelerini kullandıç 

NE OLMUŞTU?

Ayasofya Camii Başimamı Mehmet Boynukalın'ın kişisel Twitter hesabından "Cinayet cinayettir; cinsiyet değiştirmez; erkek, kadın, çocuk, büyük kimin başına gelirse gelsin ilkemiz: "Sizin için kısasta hayat vardır" ilahi düsturudur. Sürekli ‘kadın cinayetleri’ vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır. Ey insanlar! Şüphesiz, biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık ve tanışasınız diye sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerliniz ona karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz, Allah en iyi bilen ve her şeyden haberdar olandır (Hucurat suresi 13)" açıklamalarında bulunmuştu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Boynukalın'a katıldığı bir programda "Kadın - erken meselesine dair dini de referans yaparak, katı, sert açıklamalar yapmayı problemli görüyorum ve bize fayda vermiyor. Tam tersine incitiyor, kadınları da incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve daha önemli bu açıklamalar siyasetin yükünü arttıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum." cevabını vermişti.

HaberVakti

Yorumlar (17)
Bayram 1 ay önce
Cahille yola çıkma yolda bırakır
Yarim din bilenle yoldaş olma dinsiz eder
Yarim doktorla amaliyata girme candan eder
Batmanlı 1 ay önce
Doğru söze ne denir. Aziz nesinin oğlu da olsa doğru doğrudur kimin söylediğine bakılmaz. Ha bu arada bizim din adamlarımız uyuyor mu yoksa bana dokunmayan yılan meselesimi Rabbim sonomuzu hayretsin amin.
Ahmet YAHYA 1 ay önce
Akıllı adamsın vesselam.Teşekkürler
Mert 1 ay önce
Babası Aziz Nesin de doğru açıklamalar yapmıştı. Doğru söze ne denir
ibrahim 1 ay önce
eVET ÖZLEM ZENGİN KENDİSİ İLE ÇELİŞEN İFADE KULLANIYOR. hERKES KENDİ İŞİNİ YAPMASI LAZIM
Yusuf karataş 1 ay önce
BU AKPYİ GERÇEKTEN ANLAMİYORUM ACABA YALNIŞ YEREMİ HEP OY VERDİK NERDE
Hilmi 1 ay önce
Matematik profesörü Ali Nesin e bak sen :)
Ali 4 hafta önce
Özlem zengin bu ülkenin değerlerini temsil etmiyor.Ak parti tabanı aile hukuku yüzünden kan ağlıyor.Reis sevdası olmasa ve saygıdeğer bir kaç bakan olmasa ak partiye bir oy bile çıkmaz.Özlem zengin bizden değilsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?