banner30

banner29

AK Parti'ye oy verenlere 'makarnacı' diyenler, makarna için birbirleriyle yarıştı!

Yıllarca AK Parti seçmenini 'makarnacı' diye aşağılayan kesimin, koronavirüsün Türkiye'de de ortaya çıkmasının ardından süpermarketlerde makarna ve temizlik ürünlerini kapış kapış aldığı görüntüler gündem oldu.

Dosya 12.03.2020, 18:11 12.03.2020, 19:18

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de koronavirüse rastlandığını açıklamasının hemen ardından, AK Partilileri 'makarnacı' olarak tanımlayan kesimin yoğunlukla yaşadığı bölgelerdeki süpermarketlerde makarna ve temizlik ürünleri adeta yağmalandı.

AK PARTİ KARŞITLARININ YOĞUNLUKLA YAŞADIĞI BÖLGELERDE MAKARNA YAĞMASI

Virüsün ortaya çıkmasının ardından güvenlik önlemlerini artıran Türkiye, bu salgını olabildiğince ülkemize ve vatandaşlara sıçramaması için çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüttü. İlk vakanın görüldüğü açıklamasının hemen ardından İstanbul'da AK Parti karşıtlarının ağırlıkla yaşadığı Bağdat Caddesi, Maltepe, Kartal, Florya, Kadıköy, Bakırköy ve Beylikldüzü gibi bölgelerde bir çok insan sabah erken saatlerde marketlerin kapısında beklediği görüldü. Kapılar açılır açılmaz içerideki temel gıda ve temizlik maddelerine talan edenler sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

YILLARCA 'MAKARNACI' DEDİLER, KENDİLERİ 'MAKARNACI' OLDU

AK Parti karşıtlarının sıklıkla kullandığı argümanlarından birisi olan 'makarnacı' ifadesi, artık Türkiye'nin içine girdiği her kötü günde marketlere gidip 'makarna' stoklayan beyaz yakalılar için kullanılmaya başladı.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?