banner29

Akif Yılmaz'dan Koç ve İmamoğlu'nun TÜPRAŞ oyununa sert tepki!

TÜPRAŞ'ın, genel müdürlüğünü Kocaeli'nden İstanbul'a taşıması kararına en büyük tepki bölgenin en etkili milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, sosyal medya hesabından 'Kocaeli'nin kaynaklarının hülleyle İstanbul'a aktarmaya çalışacaklar' ifadelerini kullanarak bu kararın Kocaeli'ne ve halkına büyük bir haksızlık olduğunu belirtti. İşte detaylar...

Dosya 06.08.2019, 13:08 07.08.2019, 00:42
Akif Yılmaz'dan Koç ve İmamoğlu'nun TÜPRAŞ oyununa sert tepki!

Koç Holding, en büyük lokomatifi olan TÜPRAŞ'ın genel müdürlüğünü Kocaeli'nden İstanbul'a taşıma kararı almasının ardından tepkiler devam ederken, söz konusu taşımanın arkasında da derin bir planın yattığı vurgulanmaya başlandı.

TAŞINMA İŞLEMİNİN ARKASINDA NELER YATIYOR?

2020 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan taşınma işlemine Kocaeli halkı tepkili. Konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, sosyal medya hesabından olaya tepki gösterirken, söz konusu taşınma işleminin arkasındaki bilinmeyenleri gündeme getirdi.

HİÇBİRİ TESADÜF DEĞİL

TÜPRAŞ'ın taşınma işlemlerinin arkasında hiç de tesadüf olmayan gelişmelerin yaşandığını vurgulayan Yılmaz, '' Bu karar, Tüpraş Genel Müdürlerinin CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesine işbaşı yaptıktan sonra alınıyor. İstanbul’u İmamoğlu ve CHP değil de KOÇ Holding mi yönetecek? Anlaşılıyor ki İstanbul Büyükşehire kaynak bulma telaşı var. Bu çirkin al gülüm, ver gülüm ilişkisinde Kocaeli’nin kaynaklarını da arada hülleyle İstanbul’a aktaracaklar.'' ifadelerini kullandı.

SİYASİ HESAPLAR ÜZERİNDEN KOCAELİ'YE DARBE...

Yılmaz, ''Yıllardır Kocaeli’de üreten, Kocaelimizin havası, suyu ve insan kaynağı ile büyüyen, Kocaeli’nin ekmeğini yiyen bir şirket, siyasi hesaplar üzerinden Kocaeli’nin gelirlerine darbe vurmak üzeredir. Bu tavır, bu şehre yapılabilecek en büyük ihanetlerden biri olur, yıllarca unutulmaz. Kocaeli buna izin veremez, vermemeli!'' açıklamasında bulundu.

''CHP'DEN TEPKİ BEKLİYORUZ!''

Hangi siyasi görüşten olursak olalım Kocaeli adına buna dur demek gerektiğini ifade eden Yılmaz, ''Şimdi en ciddi ve net tavrı, Kocaeli’nin gelirleri hususunda TBMM ‘de sözde kıyametler koparan CHP’li Milletvekillerinden bekliyorum. Karşı dururlar ve buna tepki gösterirlerse onları ilk ben tebrik edeceğim.'' vurgusunda bulundu...

İşte Yılmaz'ın Facebook hesabından yaptığı açıklama:

...

''TÜPRAŞ’IN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ İSTANBUL’A KİMLER, NİYE TAŞIYOR? CHP’LİLER NEDEN SUSKUN?

Genel Müdürlüğün İstabul’a taşınması kararı ne tesadüftürki, Tüpraş Genel Müdürlerinin CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesine işbaşı yaptıktan sonra alınıyor.
İstanbul’u İmamoğlu ve CHP değil de KOÇ Holding mi yönetecek? Anlaşılıyor ki İstanbul Büyükşehire kaynak bulma telaşı var. Bu çirkin al gülüm, ver gülüm ilişkisinde Kocaeli’nin kaynaklarını da arada hülleyle İstanbul’a aktaracaklar.

Açıkça söylüyorum:
Yıllardır Kocaeli’de üreten, Kocaelimizin havası, suyu ve insan kaynağı ile büyüyen, Kocaeli’nin ekmeğini yiyen bir şirket, siyasi hesaplar üzerinden Kocaeli’nin gelirlerine darbe vurmak üzeredir.

Bu tavır, bu şehre yapılabilecek en büyük ihanetlerden biri olur, yıllarca unutulmaz. Kocaeli buna izin veremez, vermemeli! Hangi siyasi görüşten olursak olalım şehrimiz adına bu duruma karşı koymalıyız. Şimdi en ciddi ve net tavrı, Kocaeli’nin gelirleri hususunda TBMM ‘de sözde kıyametler koparan CHP’li Milletvekillerinden bekliyorum.
Karşı dururlar ve buna tepki gösterirlerse onları ilk ben tebrik edeceğim.''

HaberVakti

Yorumlar (1)
Fatih 2 yıl önce
Bu chp denilen dışı bizden içi gavurdan yana partiye oy verenler her pisliği haketmiştir. Çekin elinizle başınıza getirdiğiniz belalari.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?