Aksiyon Akademi Kış Kampı, Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi

Türkiye Gençlik Vakfı Üniversite Koordinatörlüğü'nce bu sene yedincisi düzenlenen geleneksel Aksiyon Akademi Kış Kampı Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi. Gençlere yönelik eğitici programlarının yanı sıra sosyal aktivitelerinde gerçekleştirildiği kampa, Türkiye'nin çeşitli illerinden yüze yakın Üniversite öğrencisi katıldı.

Aksiyon Akademi Kış Kampı, Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Fetih Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdunda düzenlenen "Aksiyon Akademi Kış Kampı" Üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. Konferanslar, Söyleşiler,Kitap Okuma Programları ve eğitici içeriklerin yanısıra şehir gezisi ile kayak faaliyetinin yer aldığı Aksiyon Akademi gençlerden tam not aldı. 

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Aksiyon Akademi Kış Kampı'nda gençlerle tecrübelerini paylaştı

Programa, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu da katıldı. Etkinlikte konuşan Enes Eminoğlu, Üniversite gençliğine yönelik faaliyetlerinin çok yönlü olarak devam edeceğini kaydetti. Eminoğlu gençlerden çok çalışmasını isteyerek şunları söyledi.

"Gençliğinin kalbinin attığı yerlerin Üniversite sıraları olduğunu  çok iyi biliyoruz. Onların eğitim hayatlarını çok daha verimli geçirebilmeleri için birbirinden farklı çalışmalara imza atıyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. Onların çok daha donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Bu bağlamda, Aksiyon Akademi kamplarımızın Üniversite gençliğimize de katkı sağladığını görüyoruz.  Bu faaliyetlerimizi çeşitlendirerek devam ettireceğiz. Ancak, gençlerden de beklentilerimiz var. Çok çalışacak, farklı kaynaklardan araştıracak, çok okuyacak, entelektüel yanımızı geliştireceğiz."


Aksiyon Akademi Kış Kampında birbirinden etkin konuklar bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaştı. Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Selim Cerrah, TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi  Mustafa Şen,  TRT Dış Yayınlar Daire Başkan Yardımcısı Serdar Aydın, Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan, Muzaffer Ceylan Ercan Çiftçi, Vahdettin Işık, Yakup Köse ve Tayyar Tercan da farklı içeriklerde eğitici sunumlara imza attı.Program, Kahramanmaraş'ın tarihinin anlatıldığı şehir gezisi, yüzme ve Kayak aktivitesi ile sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5