banner29

Antalya'da bir ev sahibi koronavirüs nedeniyle doktor kiracısının evden çıkmasını istedi!

Antalya'da bir ev sahibi, kiracısı olan doktoru evden çıkarmak için ihtarname göndermesi tepkiye neden oldu.

Dosya 05.04.2020, 21:34 05.04.2020, 22:00
Antalya'da bir ev sahibi koronavirüs nedeniyle doktor kiracısının evden çıkmasını istedi!

Çin'den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, en çok sağlık çalışanlarını etkilerken, moral ve desteğe ihtiyacı olan sağlık çalışanlarına karşı ortaya koyulan bazı tutumlar da tepki çekmeye devam ediyor.

2 YILLIK DOKTOR KİRACISINI EVDEN ÇIKARMAK İSTEDİ

Son olarak Antalya'da bir ev sahibinin, 2 yıldır kiracısı olan doktora ihtarname göndererek evinden çıkmasını istemesi 'pes artık' dedirtti. Ev sahibinin doktor kiracısını evden çıkarmak istemesinin arkasında 'koronavirüs' endişesinin yattığı düşünülüyor. Böylece bulundakları binaya hastaneden koronavirüs taşınmamasını amaçladıkları da tahmin ediliyor.

DOKTORUN EŞİ OLAYI DUYURDU

Olayı twitter'dan duyuran bir kullanıcı #doktorunasahipçık hashtag'i altında yaşananları anlatan Whatsapp görselini paylaştı. Görselde, ''Eşim Sağlık Müdürlüğünde doktor olarak görev yapmaktadır ve 4 yaşında bir oğlumuz var. Tüm dünyanın ve ülkemizin Covid-19 pandemisi nedeni ile zor günler geçirdiği bu dönemde böyle bir şikayeti size yazarken bile hicap duymaktayım. Ben ve eşim aktif olarak bu savaşta ön saflarda gücümüz yettiğince gece gündüz, mesai ve gün mefhumumuz olmadan mücadele vermekteyiz. Antalya'da yukarıda belirtmiş olduğum ikamet adresinde 2 yıldır kiracı olarak oturmaktayım. Dün evime ev sahibim tarafından ihtarname gönderilmesi nedeni ile büyük bir şok yaşadık. Hem ülkemizin içinde bulunduğu bu durum, hem yoğun çalışma tempomuz, hem de çocuğumuza bile bakacak birini bulamadığımız bu zor süreçte yeni ev bulabilmemiz için gerekli maddi imkan ve bu işler için ayıracak zamanımız bulunmamaktadır. Yapılan bu vicdansızca hareket manevi anlamda derinden sarsmış bulunmaktadır. İlgilerinize simdiden teşekkür ederim.'' ifadeleri yer aldı.

İşte o görsel:

HaberVakti

Yorumlar (1)
Mustafa 1 yıl önce
Itiraz etsin. Bu saglik çalışanları bence bazı şeyleri suistimal ediyorlar
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?