banner29

Ayasofya Camii imamı Boynukalın'a tepki gösteren Hadi Özışık özür diledi!

Gazeteci Hadi Özışık, Ayasofya Camii imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın "1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam'dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün." açıklamalarına tepki göstermişti. Özışık gösterdiği tepkinin ardından maksadını aştığını belirterek, özür diledi.

Dosya 14.02.2021, 15:18 14.02.2021, 15:44

Gazeteci Hadi Özışık, Ayasofya Camii imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın "1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam'dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün." sözlerine çok sert tepki göstermişti. Özışık, Boynukalın'a "Ey Boynukalın, boynun devrilsin senin" diye seslenmişti.

'SENİN GÖREVİN 5 VAKİT NAMAZ KILDIRMAK

Özışık, Boynukalın'a "Senin görevin şu: Günde 5 vakit, Ayasofya’ya gelen insanlara namaz kıldırmak. Cuma namazını eda ettirmek. Başka da bir görevin yok. Siyaseten de görevin yok. Senin asli görevin bu. Peki sana mı düşmüş, Anayasa’da laiklik olmasın demek? Sen kimsin ya? Kimden güç alıyorsun kardeşim? Gücünü bize söyle de ona göre hareket edelim, tedbirimizi alalım? Sen kimin adına racon kesiyorsun? Sen hangi kişinin nüfusunu kullanarak böyle bir ifadeyi kullanırsın, Türkiye’yi karıştırmak için fitne fesat üretirsin? Ey Boynukalın, boynun devrilsin senin. Laiklik sana niye batıyor ya?'' diye seslenmişti.

'KIRDIĞIM HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM'

Özışık son olarak yaptığı açıklamada bir özür metni yayınladı. Söz konusu metinde, ''Herkese selam arkadaşlar, sizden gelen eleştiriler ağır basıyor, BAŞIM ÜSTÜNE demiştim. Ağırlıklı olarak üslubum konusunda sert eleştiriler alıyorum. Haklısınız, eleştiri yapmam gerekirken maksadımı aşmışım. Neredeyse hepiniz bu görüşte birleştiniz. O halde sizi dinlemek düşer bana. Üzdüğüm, gönlünü kırdığım herkesten ÖZÜR diliyorum. Videoyu da yayından kaldırıyorum.” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (4)
adam 4 ay önce
Güya kendi mahallesinden olan birine karşı nasıl da cür'etkâr sözler sarfediyor. Peki aynı cesareti sol cenaha karşı yapabilir mi? Ne gezer...
DOĞRUSÖZ 4 ay önce
Şimdi yediği haltı düzeltmiş. Küçümsediği insan koskoca bir profesör ! Onun da ifade özgürlüğü var. Ayrıca söylediği de doğru !
ömür 4 ay önce
nee twitter da ne youtube da var özür beyanı yada videosu ama hakaret ettiği hala duruyor
Eyyüp Özder 3 hafta önce
Seni Allah affetsin. bizimle işin yok
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?