banner29

Ayetlerle dalga geçilen festival bu yıl da düzenleniyor!

Van'da 2. si yapılması planlanan 'Gezgin Fest Van' festivaline vatandaştan tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada konuyla ilgili çarpıcı yorumlar yer aldı.

Dosya 18.02.2019, 10:11 01.07.2019, 23:35
Ayetlerle dalga geçilen festival bu yıl da düzenleniyor!

21-23 Haziran 2019 tarihlerinde Van Gevaş Ada Sahili’nde düzenlenmesi planlanan “Doğu’nun ilk ve tek gençlik festivali ''Gezgin Fest Van” isimli festival etkinliğine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Özelikle sosyal medya üzerinden tertiplenen ve tepkiler gösteren sosyal medya kullanıcıları, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetler üzerinden alay edilerek insanlara dinsizliğin aşılandığını ve içkinin su gibi aktığı festivalde “Asıl amacın insanları içki ve müzikle meşgul edip günaha sokarak amaçsız ve gayesiz bir gençlik ortaya çıkartmaktır.” diyerek uyarılarda bulundular.

Geçen sene ki rezil festivalde İranlı sanatçı Mohsen Namjoo’nun TEKVİR Suresinin ilk ayetlerini gitar eşliğinde ve alayvari şekilde seslendirdiği görülüyor.
 

Yine aynı sanatçı Mohsen Namjoo’nun Damavand albümündeki "val sakhi" isimli yaklaşık 6 dakikalık bu eserinde Şems Suresinden "vessemai vema beneha" ayeti ile başladığı ortasında ise Duha suresini "vele seyfe yu'tıke rabbuke feterda" ayetini okuyarak bitirdiği arka fonda gitarı sürekli çalarak sonra şarkıya devam ettiği daha sonrasında ise Müzemmil suresi'nden birkaç ayet okuduğu görülüyor.

Bu arada bu sene ki konserde Duman Grubu da var. Bu rezil müzik gurubunun geçen senelerde İslam'ın en yüce değeri Kur'an-ı Kerim'in İhlas suresindeki 'lemyelidvelemyuled' ifadesini, 'lemyelid ve löp yutar' şeklinde telaffuz ederek alay etmiş ve tepkilere neden olmuştu.

Yorumlar (11)
Ayşe sert 2 yıl önce
Burası İslam ülkesi şia ülkesi değil Allah'tan korkun belanızı verir kimsede böyle festival istemiyor Ayetler Allah'ın Ayetidir alay edeni Allah cezalandırsın Amin
Celâl Açık 2 yıl önce
Duyarlı Kardeşlerim Allah için tepkimizi gösterelim Van valiliği ni arayıp konserin iptali ni isteyin
Saimek 2 yıl önce
Arkadaslar e devletten cimere yada bimere sikayette bulunun ben bulundum insaAllah caresine bakarlar saygısızlar Kurani kerimin her ayeti bizim icin kutsaldır bu rezillige dur diyelim
Celâl Açık 2 yıl önce
Duyarlı Kardeşlerim Allah için tepkimizi gösterelim Van valiliği ni arayıp konserin iptali ni bu rezilliği kabul etmeyeceğimizi belirtelim
Muzaffer 2 yıl önce
Van halki bu konseri istemiyor gelmesinler iptalersinler
M.an 2 yıl önce
Gezici festıvali iptaletmisini sayın van valiside istiyoruz
Saimeözlem 2 yıl önce
Arkadaslar e devletten cimere yada bimere sikayette bulunun ben bulundum insaAllah caresine bakarlar saygısızlar Kurani kerimin her ayeti bizim icin kutsaldır bu rezillige dur diyelim lutfen
Ayse ozkan 2 yıl önce
Yazıklar olsun kurani kerim ile alay eden bu insanlara ve de buna izin veren once van valiligi ve turkiye cumhuriyeti baskanligina . Laik bir ulkedeyiz fakat sizler laikligi karistiriyorsunuz laiklik kurani kerimle alay vari isler yapmak kadinlarin basindan ortuyu almak degildir mesele devlet adami yada yonetici olmak degildir mesele insan olabilmekdedir .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?