Ayetlerle dalga geçilen festival bu yıl da düzenleniyor!

Van'da 2. si yapılması planlanan 'Gezgin Fest Van' festivaline vatandaştan tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada konuyla ilgili çarpıcı yorumlar yer aldı.

Ayetlerle dalga geçilen festival bu yıl da düzenleniyor!

21-23 Haziran 2019 tarihlerinde Van Gevaş Ada Sahili’nde düzenlenmesi planlanan “Doğu’nun ilk ve tek gençlik festivali ''Gezgin Fest Van” isimli festival etkinliğine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Özelikle sosyal medya üzerinden tertiplenen ve tepkiler gösteren sosyal medya kullanıcıları, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetler üzerinden alay edilerek insanlara dinsizliğin aşılandığını ve içkinin su gibi aktığı festivalde “Asıl amacın insanları içki ve müzikle meşgul edip günaha sokarak amaçsız ve gayesiz bir gençlik ortaya çıkartmaktır.” diyerek uyarılarda bulundular.

Geçen sene ki rezil festivalde İranlı sanatçı Mohsen Namjoo’nun TEKVİR Suresinin ilk ayetlerini gitar eşliğinde ve alayvari şekilde seslendirdiği görülüyor.
 

Yine aynı sanatçı Mohsen Namjoo’nun Damavand albümündeki "val sakhi" isimli yaklaşık 6 dakikalık bu eserinde Şems Suresinden "vessemai vema beneha" ayeti ile başladığı ortasında ise Duha suresini "vele seyfe yu'tıke rabbuke feterda" ayetini okuyarak bitirdiği arka fonda gitarı sürekli çalarak sonra şarkıya devam ettiği daha sonrasında ise Müzemmil suresi'nden birkaç ayet okuduğu görülüyor.

Bu arada bu sene ki konserde Duman Grubu da var. Bu rezil müzik gurubunun geçen senelerde İslam'ın en yüce değeri Kur'an-ı Kerim'in İhlas suresindeki 'lemyelidvelemyuled' ifadesini, 'lemyelid ve löp yutar' şeklinde telaffuz ederek alay etmiş ve tepkilere neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe sert
Ayşe sert - 12 ay Önce

Burası İslam ülkesi şia ülkesi değil Allah'tan korkun belanızı verir kimsede böyle festival istemiyor Ayetler Allah'ın Ayetidir alay edeni Allah cezalandırsın Amin

Celâl Açık
Celâl Açık - 12 ay Önce

Duyarlı Kardeşlerim Allah için tepkimizi gösterelim Van valiliği ni arayıp konserin iptali ni isteyin

Saimek
Saimek - 12 ay Önce

Arkadaslar e devletten cimere yada bimere sikayette bulunun ben bulundum insaAllah caresine bakarlar saygısızlar Kurani kerimin her ayeti bizim icin kutsaldır bu rezillige dur diyelim

Celâl Açık
Celâl Açık - 12 ay Önce

Duyarlı Kardeşlerim Allah için tepkimizi gösterelim Van valiliği ni arayıp konserin iptali ni bu rezilliği kabul etmeyeceğimizi belirtelim

Muzaffer
Muzaffer - 12 ay Önce

Van halki bu konseri istemiyor gelmesinler iptalersinler

M.an
M.an - 12 ay Önce

Gezici festıvali iptaletmisini sayın van valiside istiyoruz

Saimeözlem
Saimeözlem - 12 ay Önce

Arkadaslar e devletten cimere yada bimere sikayette bulunun ben bulundum insaAllah caresine bakarlar saygısızlar Kurani kerimin her ayeti bizim icin kutsaldır bu rezillige dur diyelim lutfen

Ayse ozkan
Ayse ozkan - 12 ay Önce

Yazıklar olsun kurani kerim ile alay eden bu insanlara ve de buna izin veren once van valiligi ve turkiye cumhuriyeti baskanligina . Laik bir ulkedeyiz fakat sizler laikligi karistiriyorsunuz laiklik kurani kerimle alay vari isler yapmak kadinlarin basindan ortuyu almak degildir mesele devlet adami yada yonetici olmak degildir mesele insan olabilmekdedir .


SIRADAKİ HABER

banner5