banner29

Azerbaycan, Ermenistan işgaline karşı savaşırken provokasyonlara dikkat! En güzel cevap Hrant Dink'ten...

Azerbaycan, Ermenistan işgaline karşı savaşırken çatışmaları fırsat bilen provokatörlerin sahneye çıkması tedirginlikle karşılandı. Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşlara yönelik olası provokasyonlara karşı vatandaşların bilinçli olması gerektiği yorumları yapıldı. Hrant Dink'in Karabağ sorunuyla ilgili sözleri de hatırlatıldı.

Dosya 02.10.2020, 17:09 02.10.2020, 17:21
Azerbaycan, Ermenistan işgaline karşı savaşırken provokasyonlara dikkat! En güzel cevap Hrant Dink'ten...

Kumkapı'da Ermeni Patrikhanesinin olduğu sokağa gelen üzerinde Azerbaycan bayraklarının olduğu araç konvoyu kornalarla protesto gösterisi düzenledi. Protestonun görüntüleri ise sosyal medyada “provokasyona” neden olacağı gerekçesiyle sert bir şekilde eleştirildi.

HRANT DİNK: ERMENİSTAN İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLMELİ

Provokasyona neden olabilecek bu gelişmenin ardından suikaste uğrayan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in sözleri hatırlatıldı. Dink, Karabağ sorununa ilişkin daha önce, "Başta şu Karabağ sorununun çözülmesi gerekiyor. Karabağ sorununa Azerbaycan, Türkiye, Ermenistan Rusya, ABD neyse artık bir araya gelip orada açık ve net söylüyorum, Ermenistan'ın işgal etmiş olduğu topraklardan çekilmesi lazım." ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada da provokasyon dolu ifadelerin paylaşıldığı görüldü:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?