banner29

"Babacan İYİ Parti'yi dağıtacak! Akşener'e B planı lazım..."

Kemalistliği ve Yazar kimliğiyle ön plana çıkan Akademisyen Tahir Çalgüner, yeni parti kurulursa İYİ Parti'nin başına gelebilecekleri konu alan bir yazı kaleme aldı.

Dosya 29.08.2019, 15:02 29.08.2019, 15:46
"Babacan İYİ Parti'yi dağıtacak! Akşener'e B planı lazım..."

Tahir Çalgüner kaleme aldığı yazısıda İYİ Parti'yi hatırlatarak, " Babacangillerin kuracağı yeni parti,  İYİ Parti'nin yarısını götürse yarısı da MHP’ye transfer olsa İYİ Parti biter." dedi.

İşte Çalgüner'in çok konuşulacak o yazısı:

SİYASET EKOSİSTEMİNİ, “Y-CHP” TIKIYOR!!

Babacangillerin kuracağı yeni parti,  İYİ Parti'nin yarısını götürse yarısı da MHP’ye transfer olsa İYİ Parti biter.

Bu durumda AKP’nin aslında İYİ Parti'ye destek çıkması gerek. Yada İYİ Parti'nin yani Meral AKŞENER’in bir B planı olması lazım.

KÜRESEL ÜST AKIL NE İSTİYOR?

Atlantik ve Adriyatik ötesi merkez, zaten geçici olarak siyasete monta edilen İYİ Parti'nin, MHP ve Babacangillerin partisi ile üleştirilmesi denklemini benimsiyor. Böylelikle İYİ Parti varlık alanını de-facto kaybedecek ve yerini Babacan alacak.

BU OYUNU BOZACAK TEK GÜÇ BİRLEŞİK KEMALİST CEPHE…

Milli siyasette yer alacak yeni oluşumların ayağı yere basan büyüklükte ve yetkinlikte olması ve gerçek muhalefet cephesini oluşturması;  ancak ve ancak “KK sosyal demokrat CHP’sinin”  ikiye bölünmesi ile diğer ikinci yarısında yer alan Kemalist kadronun öncülüğünde bir Birleşik Merkez partisinin kuruması ile olanaklı.

CHP‘NİN BÖLÜNMESİ BU NEDENDEN DOLAYI İSTENMİYOR.

CHP içinde uzunca zamandan beri yaşanan gayri millici Sosyaldemokratlar ile Kemalistler arasındaki gerilim artık çuvala sığmıyor.

Umarım kurultay sonrası Kemalistler, YCHP’den ayrılır.

CHP’nin bu açıdan bölünmesinde bir hayır var. Bu haliyle emperyalist dış güçler tarafından siyaset ekosistemine bir tıkaç işlevi görüyor ve gördürülüyordu.

İşin sırrı Kemalistlerin ne yapacaklarında…

İlerleyen günler milli cepheyi daha da güçlendirecek.Türkiye,  ilk etapta gerçek ve sağlam bir muhalefet partisine kavuşacak sonrasında da yelkenlerini İktidara açacak…diye düşünüyorum.

Tahir Çalgüner

Yorumlar (1)
Ali demir 2 yıl önce
Ozturk Yilmaz da parti kuruyor.
Diyorlar...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?