banner30

banner29

Başörtülü kadına karşı saldırısı ilk vukuatı değilmiş!

Kamu dairesinde çekildiği tahmin edilen görüntülerde saldırgan bir kadın açık bir dille başörtülü kadını hedef aldı.

Dosya 02.07.2019, 00:43 02.07.2019, 14:23
Başörtülü kadına karşı saldırısı ilk vukuatı değilmiş!

Sosyal medyada bir kullanıcı, başörtülü kadına çirkin bir dille saldıran kadının isminin 'Işık Acarol' olduğu ve İstanbul Gaziosmanpaşa'da ikamet ettiğini iddia etti. Aynı zamanda başka bir kullanıcı tarafından annesinin de başörtülü olduğu söylendi.

Emayne kullanıcı adlı bir kadın da saldırgan kadınla 2.5 senedir sürmekte olan bir 'hakaret davası' volduğunu belirtti. Açıklamalarına ''Bu şahıs, böylesi bir dili bile isteye kullanmakta ve saldırarak insanlarlı kavgaya sürüklemekte.'' ifadelerini de ekledi..

NE OLMUŞTU?

Kamuoyunda 'Laikçi teyze' olarak adlandırılan düşünceye sahip bir kadın, başörtülü kadına ''Sen İran'a git. Burası Türkiye, Atatürk kanunları geçerlidir. Kıyafet kanunu vardır. Başörtülü bir şekilde kamusal alanda dolaşamazsın. Evinde dolaş. Ben burada donla dolaşmıyorum.'' ifadelerini kullandı. Bu ifadelerin ardından saldırıya uğrayan başörtülü kadın,''Kendisine suç duyurusunda bulunacağım'' ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede hızla yayılırken, her kesimden vatandaş söz konusu kadına sert bir şekilde tepki gösterdi. Toplumsal barışı dinamitleye çalışan kadının, provokatör olduğu vurgusunda da bulunuldu. 

Haber Vakti

Yorumlar (1)
ihsan 2 yıl önce
kldın donla dolaşan chp liler sokakta onlarda söylesene kıyafet kanunundan haberi yok baş örtüsü serbest sırf gündem olsun möeşhur olsun diye yaptıkları bir bokada yarasa bari
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?