Bu Cumhuriyet'te iftiranın rezaletin bini bir para! Hedefte Trabzonspor var...

CHP'nin yayın organı olarak bilinen ve iktidar karşıtı yayınlarıyla öne çıkan Cumhuriyet Gazetesi, bu kez yalan haberleriyle Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan üzerinden Trabzonspor'u hedef aldı.

Bu Cumhuriyet'te iftiranın rezaletin bini bir para! Hedefte Trabzonspor var...

Partizan bir yayıncılık anlayışı güden ve dönem dönem provokatif yayınları nedeniyle ağır eleştiriler alan Cumhuriyet Gazetesi, bir kez daha gerçek yüzünü gösterdi.

ERDOĞAN İSTEDİ, TBB TÜM KULÜPLERE İMKAN SAĞLADI

Son yıllarda ekonomik anlamda zor günler geçiren futbol kulüplerinin dar boğazdan çıkması için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Bankalar Birliği'ne(TBB) 'yapılandırma' çağrısında bulunuldu. Bu çağrıya kayıtsız kalmayan TBB, başta Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor olmak üzere tüm spor kulüplerine borçlarını yapılandırma imkanı sundu. Bu imkandan ilk olarak Trabzonspor yararlandı ve borçlarını 5 yıl vadeyle yapılandırarak derin bir nefes aldı. İddia edildiği gibi hibe ve borç silme gibi bir durumun söz konusu olmadığı defalarca vurgulandı.

CUMHURİYET İFTİRALARIYLA ADETA KİN KUSTU

2 yıl anapara ödemesiz Aktif Bank, Halkbank, Denizbank ve Ziraat Bankası'ndan oluşan konsorsiyumla borçlarını yapılandıran Trabzonspor, UEFA'dan men edilme tehlikesini atlatmayı başardı. Bu tehlikenin atlatılmasının ardından başta Cumhuriyet Gazetesi olmak üzere bazı yayın organları iktidarı yıpratmak için Trabzonspor'u da hedef alarak rezil bir iftira kampanyasını harekete geçirdi. 'Trabzonspor'a örtülü'den geldi, Obi Mikel'e gitti' başlıklı habere imza atan Cumhuriyet gazetesi, Trabzonspor'a devletin örtülüden 50 milyon euro yardım ettiğini iddia ederek, yalan ve iftira dolu haberiyle insanları kışkırtmaya çalıştı. 

CUMHURİYET TİPİ HABERCİLİK:'ÇAMUR AT İZİ KALSIN'

Yalan ve iftira dolu haberin ardından Trabzonspor yönetiminin hukuki sürece başvurması beklenirken, Cumhuriyet Gazetesi apar topar söz konusu haberi kaldırdı. 'Çamur at, izi kalsın' habercilik anlayışına bir yenisini ekleyen Cumhuriyet, konuyla ilgili herhangi bir tekzip ve özür metni yayınlama ihtiyacı duymadı. 

BAE'NİN YAYIN ORGANI AHVAL İLE CUMHURİYET'TEN ORTAK ÇALIŞMA

Cumhuriyet Gazetesi'nden ilham alan Birleşik Arap Emirlikleri güdümlü Ahval adlı haber sitesi de boş durmadı ve hükümete saldırmak için aynı haber üzerinden Trabzonspor'u hedef aldı. Baştan sona asılsız bilgilerin yer aldığı haber 'pes artık' dedirtti.

TRANSFERDE EMEĞİ GEÇENLER TEBRİK EDİLDİ

Herhangi bir ücret ödenmeden Trabzonspor'un kadrosuna dahil olan Nijeryalı yıldız futbolcu'nun transferinin ardından bordo mavili ekip resmi sitesinden bir teşekkür mesajı yayınladı. Söz konusu mesajda ''Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, "John Obi Mikel'in kulübümüze transferindeki gayretlerinden dolayı Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran'a, İskenderiye Başkonsolosumuz Ali Emre Özen'e, Muavin Konsolosumuz Kemal Feyiz'e ve futbolcumuz Ogenyi Onazi'ye teşekkürlerimizi sunarız." ifadeleri kullanıldı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5