Bunu da duyduk! 'Müslümanların Kabe'si İstanbul'dur'

Kenan Mustafa Çağlın adlı bir twitter kullanıcısı 'Bu da oldu' dedirtircesine bir iddiada bulundu. Söz konusu iddiasında Müslümanların kutsal mekanı ve kıblesinin İstanbul olduğunu iddia etti.

Bunu da duyduk! 'Müslümanların Kabe'si İstanbul'dur'

Her alanda çeşitli iddiaların ortaya atıldığı twitter'da bu kez daha önce ortaya atılmamış bir iddia ortaya atıldı. Müslümanların kıblesinin ve kutsal mabedinin İstanbul'daki Topkapı Sarayı'nın olduğu ima edildi.

KUTSAL EMANETLERİ GEREKÇE GÖSTERDİ

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kenan Mustafa Çağlın adlı kullanıcı, ''Kâbe kelimesi Elmescidil Haram'ın özel ismi olmasının yanı sıra, "çıkıntı" , "yükselti" ve "ihtişamlı" gibi anlamlara sahip olmasıdır ki bu bize "Kabe" diyeceğimiz mabedin konumu ve fiziki yapısı hakkında önemli detaylar vermektedir. Kur'an'a göre Kâbe içine girenin güvende olduğu bir yerdir (3:97) Evet bilinenin aksine sadece etrafında dönülen bir yer değil, içerisine de girilebilen bir yer.'' ifadelerini kullanarak Peygamber Efendimiz'in Topkapı Sarayı'nda bulunan kılıçlarının fotoğraflarıyla birlikte ''Orada apaçık ayetler/deliller vardır" ayetini paylaştı.

Yahya Nebi'mizin kol ve kafatası kemikleri, Yusuf Nebi'mizin sarığı İbrahim Nebi'mizin tenceresi, Musa Nebi'mizin asası, Muhammed Nebi'mizin hırkası, Sahabe Kılıçları ve Mushaf-ı Şerif'in İstanbul'da Topkapı Sarayı'nda olduğunu söylerek Kabe denilecek yerin Topkapı Sarayı olacağını ima etmeye devam etti. İddialarına devam eden Çağlın, ''İhramlı iken "deniz avı" yapılmaya musait olması gereken bir yer olmalı. Bakınız (5 : 96) Bu detay da bize lokasyon olarak denizle iç içe olduğunu kanıtlar niteliktedir.'' ifadelerini kullanarak iddialarını paylaştığı görselle kanıtmalamaya çalıştı.

PEYGAMBERLERİN ÇOĞU İSTANBUL'DA YAŞADI

Açıklamalarına devam eden Çağlın son olarak, ''İlan edelim; İbrahim Nebi'mizden Muhammed Nebi'mize kadar gelip geçmiş bir çok Nebinin yaşadığı İki denizin birleştiği "mecmau'l bahreyn" (18:61) Şehirlerin anası "Ümmu'l kura" (6:92 Ve Elmescidil Haram'ın içerisinde bulunduğu yer İstanbul'dan başka bir yer değil.'' iddiasında bulundu.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut ballıses
Mahmut ballıses - 2 hafta Önce

Her kafadan bi ses çıkıyor. Bu ne ya !

arzu Yıldırım
arzu Yıldırım - 2 hafta Önce

Ne diyo bu değişik ya???

Serkan karadağ
Serkan karadağ - 2 hafta Önce

Çıldırmış bu ! Ne diyor bu yaa??? Resmen dalga geçiyor !!

SIRADAKİ HABER

banner5