Cami mihrabındaki skandal! Mihraptaki bu suret kime ait?

Milyonlarca Müslüman'ın ziyaret ettiği İstanbul'daki tarihi bir caminin mihrabındaki suret Milli Diriliş'te gündeme getirildi. Şevki Yılmaz'ın canlı yayında gündeme getirdiği, en meşhur camilerimizden birinin mihrabında yer alan ve görenlerin; ''şimdiye kadar nasıl oldu da gözlerden kaçtı'' dedirtecek olayın detaylarını okuyunca ve yayının videosunu izleyince siz de çok şaşıracaksınız. İşte cami mihrabındaki gizemli suretin detayları...

Cami mihrabındaki skandal! Mihraptaki bu suret kime ait?

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te ilk kez duyacağınız bir olay ele alındı. Her hafta salı günleri 20.30'da Akit TV'de ekranlara gelen Milli Diriliş, bu hafta da ses getirdi. Gündeme damgasını vuracak bir konuyu ekranlara taşıyan Şevki Yılmaz, yetkilileri göreve çağırdı.

ÖNCE TWİTTER'DA DUYURDU, SONRA MİLLİ DİRİLİŞ'TE AÇIKLADI

Olayı ilk önce twitter hesabından duyuran Yılmaz, ''İstanbul’un Maneviyat Merkezindeki Tarihi Camimizin Restore çalışmaları sırasında İmamın namaz kıldırdığı Mihrabın üstünde taç giymiş Papaz sületini görünce şoke olduk!'' ifadelerini kullandı. Daha sonra Milli Diriliş'te konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''Taç giymiş bir papaz silüeti gibi duruyor. Vakıfların bunu düzeltmesi gerekiyor. Eski şekline döndürmeleri uygundur. Bunu artık kim, ne zaman yaptıysa, bilerek mi yapmıştır?'' ifadelerini kullandı. Programı hazırlayan ve sunan Bülent Deniz de ''Diyanet İşleri kilisevari oturma düzenlerine müdahale etmişti! Sandalyeler Camilerimizden kaldırılmıştı! Camilerimizde ikonik hiçbir şey olamaz'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 2 hafta Önce

...bana göre daha çok Apocalypto filminden kaçmış, inka çanisine benziyor...

Eyüp Camii
Eyüp Camii - 2 hafta Önce

Eyüp Sultan Camii'nin mihrabı burası

Aburrahman Serdar
Aburrahman Serdar - 2 hafta Önce

Cami ile kiliseyi birbirinden ayiran temel ozelliklerden biri camide her nevi
OTURAK'a yer olmamasi, adi ustune
Muslumanin secdeye kapanmasidir. Kaldi ki o oturakla gelen eskicilere cemaata
Katilma sorumlulugu yuklenmemistir. Zira, o kisiler zaten ozurlu sayilir.

Ben
Ben - 2 hafta Önce

Bir tek ben mi göremiyorum

SIRADAKİ HABER

banner5