banner29

Camiler hem cemaatsiz hem de mahyasız kaldı! Diyanet'e 'mahya' çağrısı...

Ramazan ayının geldiği bu günlerde koronavirüs salgını nedeniyle cemaatsiz kalan camilerin mahyasız da bırakıldığı görüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Bülent Deniz, 'Mahyalarımız nerede?' sorusunu sordu.

Dosya 23.04.2020, 14:43 23.04.2020, 15:09
Camiler hem cemaatsiz hem de mahyasız kaldı! Diyanet'e 'mahya' çağrısı...

Ramazan denince ilk akla gelenler arasında yer alan 'mahyalar' camilerdeki yerini almadı.

MAHYALARIMIZ NEREDE?

Koronavirüs salgını nedeniyle buruk bir sevinçle karşıladığımız Ramazan ayında cemaatsiz kalacak camilerin, mahyasız da kaldığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili twitter adresinden açıklamalarda bulunan program yapımcısı ve Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz, ''Cemaatle namazlar ve Cuma Namazı tedbir maksatlı kılınmıyor. Ramazan geldi ama minarelerimiz neden halen MAHYA'larla ışıklandırılmadı? Nerede RAMAZAN-I ŞERİF'in sembolllerinden MAHYA'larımız?'' ifadelerini kullanarak Diyanet İşleri Başkanlığı'na çağrıda bulundu.

DİYANET AÇIKLAMA YAPMADI

Her yıl Ramazan'a günler kala asılan mahyaların, Ramazan arafesi gelmesine rağmen henüz asılmaması tepki çekti. Yaşanan bu gelişmeyle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Edirne Selimiye Camii'nde 'Sorumlu ol evinde kal' mahyası asılırken, Eskişehir Reşadiye Camii'nde de 'Temizlik imandandır, evde kal' mahyasınn asıldığı görüldü ama İstanbul'da mahya asılan tarihi camiilere mahya asılmadığı görüldü.

İşte Deniz'in söz konusu paylaşımı:

Yorumlar (2)
Kul 13 ay önce
Geçmiş yıllarda şerefelerin ışıkları yanardı.oda yok.diyanet ne yapmak istiyor.bize kökten dini unutturacaklar.
Kul 13 ay önce
Diyanet başkanı: başta sigara olmak üzere bütün kötü alışkanlıkları bırakın diyor.sigara mekruh içki haram.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?