banner29

CHP'de neler oluyor! Parti programını sessiz sedasız değiştiriyorlar mı?

CHP'nin HDP'ye uyumlu yeni bir parti programı hazırladığını belirten Kemalist yazar Tahir Çalgüner, CHP'deki derin ayrımı ortaya koyan bir dizi tespitlerde bulunarak uyarılarda bulundu.

Dosya 06.06.2020, 15:59
CHP'de neler oluyor! Parti programını sessiz sedasız değiştiriyorlar mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sadece Fikret Bila'ya verdiği, 3 Haziran 2020 tarihli T24 röportajında; yeni parti programının bir oldu bittiyle Büyük Kurultay tarihinde delegeye sunulacağını söylemesi üzerine yeni parti programının geçen seneden beri takibe alan ve CHP seçmenine defalarca uyarılarda bulunan Kemalist yazar Tahir Çalgüner uyarılarını yineldi. Daha öncesinde de 6 ok üzerinden bir kavram ve dil oyunları yapılacağının sinyalini veren Çalgüner endişelerini dile getirerek açıklamalarda bulundu.

CHP'NİN 6 OKUNU DÖNÜŞTÜRÜYORLAR

CHP'nin altı okunun nasıl dönüştürüldüğünü ortaya koyan Çalgüner, ilkelerdeki değişimleri böyle sıraladı:

1. Milliyetçilik; “eşit yurttaşlık” olmuş, "Fedaratif yurttaşlık" olarak tanımlanır hale gelmiş. 
2. Devletçilik;  “insani kalkınma” olmuş, Sos-lu liberalizm ! 
3. Laiklik;  “özgürlükçülük” olmuş, Sekulerizme  evirilecek gibi!
4. Halkçılık ise,   "Halklar"-cılık.  Yetmedi…!
5. Devrimcilik ise “demokratlık”
6. 6 ok Kemalizm'i ise;   Alman-İngiliz  "Sosyal demokrasi" ilkelerine dönüşüyor."

ÇALGÜNER, KEMALİZME VURULAN SOSYALİST DARBEYİ BÖYLE DEĞERLENDİRDİ

''Kemalist CHP'nin, ultra "SHP-leştirilmesi" projesinin altında imzası olan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarıdır. Kemalist taban ile sosyal demokrat üst yönetim arasındaki bu  yapısal yol ayrımı;  YSHP' yi ya bölünmeye yada oy oranlarında düşüşe götürür " diyen Tahir Çalgüner'in;  parti örgütlerinin ve vekillerin bile haberi olmayan ve büyük kurultayda açıklanacak yeni CHP programı ile ilgili yeni açıklamasını yayınlıyoruz:

Bu iş için hatırlanacağı üzere  Fethi AÇIKEL diye çiçeği burnunda bir Genel başkan yardımcısını geçen sene yaz ayında  görevlendirmişti.
Kemalist 6 okun anlamların değişeceği program bilinçli bir  ihanet sürecinin parçasıdır.
Şöyle ki;
Kılıçdaroğlu, 2012 yılında Parti tüzüğünde değişiklik yaparak   "...parti programındaki anlamlarına bağlı kalmak şartıyla Atatürk ilkelerine bağlı..." cümlesini sokuşturmuş daha sonrasında ise parti programı yolu ile içi boşaltılmış ve her ilkenin adeta "sosyal demokrat" çevirisinin yapılacağı bir programa kapı aralanmıştı.
Anlaşılan o ki; Kılıçdaroğlu bu yolla Atatürk'e ve Kemalizm'e son darbeyi vurmadan ve o zevki tatmadan gidecek gibi görünmüyor.
YCHP parti yeni programında; "Demokrasi ittifakı" ve "Diyalog" kavramları da  büyük bir hinlikle seçilmiş.

İttifaktan kasıt: Birleşme, Diyalogdan kasıt ise;  Federasyonculuğa göz kırpmak.

İleride HDP ile tek parti altında kalıcı birleşmeye yönelik; HDP' ye uyarlı bir parti programının  bir "sosyal demokrasi" ! açılımı olarak şekillenen malum programının esası, öncelikle Kemalizm ve 6 OK'A açıkça ters olup, masonik bir ihanet programı olarak kaleme alınmıştır.
Yazın sıcağında kendini genel başkan seçtirirken, klonlanmış delege güruhuna çaktırmadan birde yeni programı da  onaylatmayı kafasına koymuş olan Kılıçdaroğlu'nun bu eylemi konusunda tüm parti tabanını ve Kemalistleri son kez bilgilendiriyorum.Uyarıyorum.

CHP'nin ideolojisi Kemalizm'dir.

Atatürk döneminde Bakanlar kurulu kararı ile 13 Mayıs1925 yılında kapatılan Sosyal demokrasi partisi sonrasında;

İnönü döneminde, Kemalizm kelimesinin  CHP parti tüzüğünden çıkarılmasıyla başlayan; 

Ecevit ile partiyi Sosyalist Enternasyonel' e üye ederek devam eden; 

Baykal'ın SHP ile birleşmesi ile resmileşen; 

Kılıçdaroğlu ile de kılcal damarlara kadar  sızan ; 

Parti içindeki dış güdümlü  "sosyal demokrat" !! paralel yapılanma cuntasına karşı Gerçek KEMALİSTLER olarak "DUR" diyoruz..!!

Kemalist 6 OK  ideolojisinin, "Sosyal demokrasi"  ithal düşünce akımı ile benzer bir kavram olmadığını ve  hatta taban tabana zıt olduğunu  bu vesile ile bir kez daha tarih huzurunda altını çiziyorum.
 

Yorumlar (5)
Emine 12 ay önce
Tarihî bir haber!
Hasan Ceylan 12 ay önce
Kotu...çati mati kalmaz dagilinir...bunlar aklini peynir ekmekle mi yemisler.CHP yaklasmisken bir kez daha kacirir kanisindayim
Salman 12 ay önce
Yaz sucaginda baskin basanin diyorlar ama yaniliyorlar...Attaurkculer sandiga gitmeyecek.
Ferit 12 ay önce
Partinin ismininde değişmesi gerek.
Emk diş tbb Ceylan Yeniay. 11 ay önce
Her parti ilkeleriyle vucut bulur Eğer 6 okla vucut bulan ve toplum nezninde kök salan ilkelerini sulandırır yok sayarsan siyasi ligde küme düşersin. Chp demek Atatürk demek Atatürk demek chp demektir Bunların tümü Tc devleti demektir Diğer figürler emperyalist ve siyonist vede masonik ecnemi uzantiları tc devletini yıkmak için yıllarca uğraş veren syasi iştimayı kuruluşlardır.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?