banner29

CHP'li belediyelerin işten çıkarmaları normalleştirme çabası: Bankamatikçiler...

CHP'li belediyeler işten çıkarmaları arttırmaya devam ederken konuyla ilgili çok ciddi ve vahim iddialar ortaya atılmaya başlandı. Bunların başında CHP'li yöneticilerin, yandaş medyalarını ve sosyal medya trollerini devreye sokarak, işten çıkarmaları normalleştirmeye çalıştıkları belirtildi.

Dosya 28.08.2019, 11:39 28.08.2019, 13:10
CHP'li belediyelerin işten çıkarmaları normalleştirme çabası: Bankamatikçiler...

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından AK Parti'nin elinde bulunan bir kısım belediyenin CHP'li yöneticilerin idaresine geçmesiyle birlikte işten çıkarmalarda rekor bir atış meydana geldi. Kamuoyunun tepkisini çeken işten çıkartmalara karşı CHP yönetiminin de boş durmadığı belirtildi.

KILIÇDAROĞLU: KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYIZ

Yerel seçimlerden önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye çalışanlarına yönelik yaptığı bir açıklamada, "Hiçbir işçinin, falan partidenmiş, falan ildenmiş ya da falan kişiymiş diye işine son vermeyeceğiz. Hangi partiden olursa olsun yeter ki çalışsın hiç kimsenin aşıyla işiyle ekmeğiyle oynamayız" ifadeleriyle teminat vermişti.

İMAMOĞLU: BİZ KİMSENİN EKMEĞİNE DOKUNMAYIZ

Kıyımın en çok yaşandığı İstanbul Büyükehir Belediyesi'nde de başkan Ekrem İmamoğlu seçim öncesi bir mitingte, "Hazır Fatih'teyiz Saraçhane de burada, Büyükşehir Belediyesi'nin tüm çalışanlarına buradan mesaj veriyorum. Duyanlar duymayanlara söylesin, her birinin alın terinin yanındayım. İstanbul Büyükşehir Belediye çalışanları emekleriyle orada var olanlar bizim insanımız kardeşim, biz kimsenin ekmeğine dokunmayız. Başımızın üstünde yerleri var. Biz onları geçmişten daha iyi hale getirir süreci ona göre planlar, emeklerinin karşılığını veririz, hiç kuşku duymasınlar." ifadeleriyle belediye bünyesinde çalışan kişilerin ekmeğine dokunmayacağına dair söz vermişti.

VERDİKLERİ SÖZLER HATIRLATILINCA PLANI DEVREYE SOKTULAR

31 Mart öncesi yapılan açıklamalarda sık sık belediye çalışanlarına mesaj gönderen Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun rekor sayıda belediye işçisinin işine son vermesi, 'Her şey oy verene kadardı' deyişini akıllara getirdi. Kendilerine işçi kıyımı yapılmayacağı sözünün hatırlatılmasına kızan CHP'li başkanların, bu noktada yandaş medyasını ve sosyal medya trollerini devreye soktuğu, böylece büyük bir plana imza attığı belirtildi.

YANDAŞ MEDYA VE TROLLER BÖYLE DEVREYE GİRDİ

CHP'li başkanların yandaş medyalarını ve sosyal medya trollerini devreye sokarak; kamuoyunda işçi kıyımlarını normalleştirip, 'yolsuzluğun önüne geçtik' algısını oluşturarak kahramanlık yapmaya çalıştıkları herkesin dilinde. CHP'li yandaş medyada yer alan ve somut belgelere dayanmayan 'bankamatik memuru' haberleri ve CHP'li sosyal medya trollerinin 'Hepsi bankamatik memuruydu' yorumlarıyla, işçi kıyımının normalleştirilmeye çalışıldığı yapılan incelemeler üzerine gözler önüne serildi.

İşte CHP'li belediyelerin işçi kıyımını normalleştirmeye çalışan bir sosyal medya trollü:

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?