banner29

CHP'li trollerin ve şarkıcıların hedefindeki isim: Mehmet Tevfik Göksu

Geçtiğimiz günlerde Esenler'de vatandaşlara hitap eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 'Yunan medyası İstanbul'u Yunan kazandı, diyor. CHP'nin adayı nereli?' diye sordu ve 'Neden Yunan basını İstanbul'u Yunan kazandı, denilince bir ses çıkmadı' diyerek CHP'yi eleştirdiği görüntüler üzerinden 'ırkçılık' yapılıyor iddiası ortaya atıldı.

Dosya 17.05.2019, 00:09 17.05.2019, 01:07

CHP'li trollerin kendi gibi düşünmeyenleri hedef alan algı operasyonlarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Bu kez hedefteki isim İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu oldu.

CHP'Yİ YUNAN MEDYASINA NEDEN TEPKİ GÖSTERMEDİ DİYE ELEŞTİRDİ

Esenler'de düzenlenen bir iftar programı sonrası, vatandaşlara hitap eden ve yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Göksu, ''Ne dedi Yunan medyası, takip ettiniz değil mi? 'İstanbul'u Yunan kazandı' diyor. Bu arkadaş nereli?'' diye sorunca vatandaşlar 'Trabzonlu' dedi. Bunun üzerine açıklamalarına devam eden Göksu, ''Yunan medyası 'İstanbul'u Yunan kazandı' deyince, nasıl olur da bir ses çıkmadı. Olay büyük, hesap büyük. Bu hesabı Esenler döndürecek'' açıklamalarında bulunmuştu.  

CHP'Lİ VEKİLE SESLERİ ÇIKMADI

Göksu'nun yaptığı açıklamaları 'İmamoğlu'na Yunan dedi' diyerek sosyal medyada linç kampanyasına dönüştüren CHP'li troller ve şarkıcılar, kendi gibi düşünmeyenleri de hedef aldı. Trabzonlu şarkıcılar Volkan Konak ve Apolas Lermi'nin zorlama bir şekilde çıkardıkları anlamlara tepki gösterirken, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün'ün Trabzonlular'a aleni bir şekilde 'Rum Pontus' demesine ses çıkarmamıştı.

TRABZONLULAR'IN ARKASINA SIĞINMAYIN

İBB Meclisi'nde kendini savunan Göksu "Suçunuzu örtmek için Trabzonluların arkasına sığınmayın. Bizim için Trabzon candır. Trabzonlular da baş tacımızdır. Siz şunun cevabını verin. '31 Mart'ta CHP adayı kazandı' diye Yunan basını niye manşet attı? Ben bunu soruyorum. Trabzonlu bakanlarımız var. Yunan basınında bir cümle duydunuz mu? Suçunuzu örtmeye kalkmayın. Ağzımdan, Trabzon ile ilgili ne bir kelime ne bir cümle ne bir ima çıkmıştır. Açın dinleyin. Trabzonlu kardeşlerimizi rencide edecek bir ifade olmadığı gibi hiçbir zaman aklımın ucundan geçirmedim." ifadelerini kullandı.

GÖKSU NEDEN HEDEFTE?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili olan Göksu, göreve geldiği günden beri mecliste CHP'lilerle yaşadığı atışmalarla sıksık gündeme gelmişti. Ön plana çıkan Göksu'nun kendilerine engel olabileceğini düşünenler ve kendi gibi düşünmeyenleri her fırsatta yıpratma çabası içine girenlerce hedefe konulduğu düşünülüyor. Aynı zamanda 'Ekrem İmamoğlu'nu mağdur göstermek için yürütülen bir çalışmanın da parçası olduğu dile getiriliyor.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Tevkifi Gerek Tevfik 2 yıl önce
hadi ordan ...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?