banner29

CHP'li Tuncay Özkan'dan Kur'an-ı Kerim hakkında çirkin ima!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, twitter hesabından paylaştığı videoda Kur'an-ı Kerim'e yönelik çirkin bir imada bulundu.

Dosya 03.06.2020, 11:45 03.06.2020, 12:51
CHP'li Tuncay Özkan'dan Kur'an-ı Kerim hakkında çirkin ima!

Her fırsatta dini değerleri yok sayma ve aşağılamayı misyon edinen CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, twitterda yayınladığı bir videoda Kur'an-i Kerim hakkında çirkin bir imada bulundu. Sosyal medyadan tepki gecikmedi.

ERDOĞAN'I TRUMP'A BENZETMEYE ÇALIŞTI

Özkan, ABD polisi tarafından canice öldürülen George Floyd'un ardından gerçekleştirilen eylemler karşısında zor günler geçiren ABD Başkanı Donald Trump'ın elinde Hristıyanlığın kutsal kitabı İncil'i bulundurduğu görüntülerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde Kur'an-ı Kerim'le bulunan görüntülerini montajlayıp, servis etti. Hazırlanan montajda arka planda Erdoğan'ın sesinden 'beraber yürüdük biz bu yollarda' şarkısının çaldığı görüldü. Dini değerlere olan karşıtlığıyla tanınan Tuncay Özkan, Trump'ın ırkçı ve dikta uygulamalarını İncil'e dayandırdığını ima ederek, Erdoğan'ı da elinle Kur'an'la Trump'a benzetmeye çalıştı.

CHP'NİN İSLAM'A BAKIŞ AÇISI HASTALIKLI

Özkan'ın siyasi manevralarına Kur'an-ı Kerim'i alet etmesi sosyal medyada tepkiye neden oldu. Özkan'ın Kur'an-ı Kerim'i ve Erdoğan'ı ırkçı isimlerle aynı karede anmaya çalışması, CHP'nin İslam'a olan bakış açısını bir kez daha ortaya koydu. Her Müslüman gibi Erdoğan'ın da elinde Kur'an-i Kerim bulundurmasının gayet normal bir tutumken, illegal bir hareketmiş gibi servis etmeye çalışması hastalıklı bir zihniyetin ürünü olduğu vurgulandı.

Habervakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?