banner29

CHP medyası kadar bile olamadılar!

AK Parti iktidarını destekleyen bir takım medya, CHP'li belediyelerdeki yakın akrabaların işe alınmasını gündeme getiren CHP'nin yandaş medyası kadar olamadı. CHP'li belediyelerdeki skandalların patlamasının ardından CHP yandaşı medya ile CHP'li vekillerin ortaya koyduğu 'orta oyunu'nu bile oynayamadılar.

Dosya 31.07.2019, 15:41 31.07.2019, 16:36
CHP medyası kadar bile olamadılar!

Türkiye son günlerde CHP'li belediyelerde yaşanan akraba kayırma, aile yakınlarını işe alma gibi skandallarla çalkalanırken, CHP'nin yandaş medyasını oluşturan Sözcü, Cumhuriyet vb. gazetelerin tutumu da dikkat çekti.

GÖRMEZDEN GELİNDİ, İKTİDAR KAN KAYBETTİ

AK Partili belediyelerdeki skandalları görmezlikten gelen iktidar yanlısı medyanın, sorunların üstüne gidememesi yıllarca eleştiri konusu olmuştu. Yolsuzluklar ve adam kayırmacılıklar hep bir gerekçeye dayandırıldı. Bir kez olsun iktidar bünyesindeki kayırmacılığın üstüne gidilmedi. Bu da AK Parti tabanında ve kamuoyunda infiallere neden olmuş ve iktidarın her geçen gün kan kaybetmesine neden olmuştu.

CHP MEDYASIYLA CHP'Lİ KURMAYLARDAN 'ORTA OYUNU'

Yerel seçimler öncesi CHP'nin en büyük sloganlarından biri olan 'liyakat' vurgusunu çiğneyerek eşi dostu akrabaları belediyelere doldurmasının ardından, CHP medyasının tavrı merak konusu olmuştu. Söz konusu olayları görmezlikten gelemeyen CHP'nin yandaş medyası içinde yer alan Sözcü ve Cumhuriyet, konuyla ilgili CHP'li kurmayları göreve çağırdı. CHP'li kurmaylarla hareket eden medya organları sergiledikleri orta oyunuyla CHP'nin yasa teklifi sunarak, akrabaların belediyelere alınmaması için harekete geçtiğini vurgulayarak, dikkatleri bu yöne çekmeye çalıştı.

BUNU BİLE BECEREMEDİLER

CHP medyasının adam kayırmacılığı öne çıkarıp, bunun üzerinden çözümü de CHP olarak göstermesi dikkatlerden kaçmazken, iktidar medyasının bunu bile beceremediği tespitinin yapılmasına neden oldu. Liyakatsizlik ve adam kayırmacılığın toplumun her kesimine sirayet ettiği tatrışılmaz bir gerçekken, kimsenin bu konuların üzerine ciddi bir şekilde gitmediği de aşikar bir şekilde ortadadır.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?