banner30

banner29

'CHP  Sosyalist Enternasyonel Kulübünün Türkiye şubesidir!'

CHP'nin 1977'de yapılan kurultayının CHP için fikri bir değişikliğe kapı açtığını söyleyen Kemalist yazar Tahir Çalgüner, CHP'nin Sosyalist Enternasyonal Kulübünün Türkiye şubesi olduğunu belirtti.

Dosya 14.01.2020, 17:33 15.01.2020, 00:01
'CHP  Sosyalist Enternasyonel Kulübünün Türkiye şubesidir!'

Yazdığı yazılarla CHP'nin fikri olarak değiştirilmeye ve Kemalizm'den uzaklaştırılmaya çalışıldığını her fırsatta kamuoyu ile paylaşan Tahir Çalgüner, HaberVakti.com'a açıklamalarda bulundu. 

KEMALİZM İLE TABAN TABANA ZIT!

CHP'nin yaptığı kurultayı özel bir amacı olduğunu işaret eden Çalgüner, bu amacın 'Sosyal Demokrasi' olduğunu söyledi. Sosyas demokrasnin virüs kadar tehlikeli olduğunu söyleyen Kemalist Yazar, bu yolla CHP'nin Kemalizm'den ve 6 ok ideolojisinden koparıldığını aktardı.

Tahir Çalgüner:Y-CHP;  "Sosyalist Enternasyonel Kulübünün Türkiye şubesidir"

43 yıl önce 23. Kurultayda  Sosyalist Enternasyonal’e üyelik  kararını oybirliği ile alan CHP'nin  daha sonra SHP ile birleşerek;  Kemalizm'e taban tabana zıt çakma "sosyaldemokrasi"   virüsünü bünyesine yerleştirmiş ve Kılıçdaroğlu döneminde de "hasta parti" durumuna getirildi" diyen Kemalist yazar Tahir Çalgüner; "Y-CHP  yani SHP sapkın doktrini koskoca  bir partiyi çökertmiş ve Milli ideolojisini kemirtmiştir" diyerek bunun CHP açısından hatalı bir yol olacağını aktardı.
"Batıcı/ Avrupa merkezci Libealizm, Truva atı olan çakma bir  'sosyal demokrasi' manzumeler bütününün; geleneksel sol ideoloji ve Kemalist ideoloji (6 ok) ile  bir ilgisi olmadığı halde bir üst plan çerçevesinde etaplar halinde CHP'de hakim bir akım haline getirildi"  dedi.

'KILIÇDAROĞLU PARTİ SİPARİŞ ETTİ'

Çalgüner;  "Kılıçdaroğlu'nun da bu amaçla sipariş ettiği  2020 model  İngiliz ve Alman ortak  Türkiye versiyonu yeni parti programının da delegeler, partililer ve seçmenler tarafından iyice incelenmeli ve bu üst iradeye gereken cevabın verilmesi gerekli" dedi.

HaberVakti.com

Yorumlar (1)
canan 1 yıl önce
bravo
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?