CHP'yi çıldırtan etkinliğe Şevki Yılmaz'dan destek!

Bilinçli ve imanlı nesiller yetiştirilmesine yönelik yürütülen tüm çalışmalara destek veren ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Haydi Çocuklar Camiye projesine tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'e karşı söz konusu projeye twitter adresinden destek verdi.

CHP'yi çıldırtan etkinliğe Şevki Yılmaz'dan destek!

Geleceğimiz olan çocuklara namaz alışkanlığı kazandırmak için başlatılan ''Haydi Çocuklar Camiye'' projesi CHP'yi rahatsız ederken ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'dan destek geldi.

CHP'Lİ VEKİL HAZMEDEMEMİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından başlatılan 6-13 yaş aralığındaki çocuklarla gerçekleştirilecek “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliği CHP'li vekil Bekir Başevirgen'i çok rahatsız etti. Bu projenin anayasaya aykırı olduğunu savunan Başevirgen, çocuklara nasıl bir fayda sağlayacağını anlayamadığını da ifade etti. Daha da ileri giden CHP'li vekil, çocukların camiye götürülmesini 'etkinlik adı altında iedeoloji empoze edilmesi' olarak değerlendirdi.

YILMAZ'DAN KATILIM ÇAĞRISI

Toplumda İslami bilincin oluşması için yıllarca mücadele etmiş isimlerden biri olan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, twitter adresi üzerinden açıklamalarda bulunarak “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğine katılım çağrısında bulundu. Yılmaz söz konusu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Haydi! Allahımızın emaneti çocuklarımız için İmani göreve! 21 ve 31 Ocak Tarihleri Arasında Çocuklara Namaz Eğitimi Verilmesi İçin Camilerde Uygulanacak, hediye Ve Artı Puan Teşviği Olan Programa Çocuklarınızı Yazdırınız!''

Haber Vakti-Özel

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5