banner29

Danimarkalı Müslüman öğrenci arkadaşlarına ve öğretmenine namaz kılmayı öğretti!

Danimarka'da Sudan asıllı Müslüman bir çocuk okul arkadaşlarına ve öğretmenine namaz kılmayı öğrettiği görüntüler beğeni toplarken, Danimarkalı ırkçıların da tepkisine neden oldu.

Dosya 30.06.2019, 12:35 30.06.2019, 12:55

Danimarka'da ırkçı eğilimli haber sitelerinin haber yaptığı Müslüman çocuk ülke gündemine oturdu. Olayın 2018'in Kasım ayında Jutland'daki Thyregod Okulu'nda gerçekleştiği belirtildi.

NAMAZIN NASIL KILINDIĞINI GÖSTERDİ

Danimarkalı öğretmenin diğer öğrencilere Müslümanların nasıl namaz kıldıklarını göstermesi için Sudanlı öğrencisinden uygulama bir şekilde göstermesini istedi. Bu istek üzerine arkadaşlarına nasıl namaz kılındığını gösteren çocuğun görüntüleri Danimarka'da gündeme oturdu. Sudan asıllı bir Müslüman olan çocuğun görüntülerini de annesi çekp, sosyal medyada paylaştı. 

OKUL MÜDÜRÜ VE ÖĞRETMENE HEM DESTEK HEM TEPKİ

Görüntünün yayılmasının ardından okul müdürü Gert Hougaard'ın istifası istendi. Gerekçe olarak çocukların İslam'ın aşılanmaya çalışıldığı sunuldu. Okul müdürüne ve öğretmenine desteklerin yanı sıra Danimarka Halk Partisi'nden de tepki geldi. Olayı eleştirenler ise 'İslam'ı şiddetle bağdaştırıp, nefret dili kullanması da dikkat çekti.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?