Dilipak: ABD, Türkiye'yi tuzağa çekiyor!

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de önemli açıklamalarda bulunan usta yazar Abdurrahman Dilipak, ABD'nin bu kadar yatırım yaptığı yerden çekilmeyeceğini belirtti.

Dilipak: ABD, Türkiye'yi tuzağa çekiyor!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin gündem belirlediği programı Derin Gerçekler'te Fırat'ın doğusunda yaşanan gelişmeler ele alındı.

TÜRKİYE TUZAĞA ÇEKİLİYOR

ABD'nin Suriye'den çekilme kararını ela alan Dilipak, ''ABD'nin kendi askeri dışında bölgede paralı askerleri var. Buradaki Amerikan askerlerinin bir kısmı Suriye, Irak ve İran vatandaşı... Yani ABD'nin ilk işgal sırasında geldiklerinde 10 yaşında götürdükleri çocuklar, şimdi subay rütbesinde ABD vatandaşı. Dolayısıyla bunlar bir gün peşmerge kıyafeti giyiyorlar. Operasyonu peşmerge kıyafetiyle yapıp bir anda ABD subayı olarak karşımıza çıkabilirler. Bölgede 23 tane askeri üssü var ABD'nin... 20 binden fazla TIR'la bölgeye gelen ABD, 300 TIR'la geri çekildi. 500 TIRtekrar geri giriş yaptı. ABD halen daha YPG'ye mali ve mühimmat desteği veriyor. ABD, Türkiye'yi bir tuzağa çekmeye çalışıyor. Gel hadi bakalım ben yokum, sen hallet diyor.'' dedi.

SEÇİMLERİ ETKİLEMEK İSTİYORLAR

''Amerika geri çekilmedi'' diyen Dilipak, ''Amerika her sene yılbaşına yakın Noel dolayısıyla buradaki birliklerini üslerinde topluyor. Bu gidenler çoğu görev sürelerini tamamlayıp ülkelerine dönenler. Amerika'nın geri çekildiği filan yok. Rutin yaptığı bir işlemi yapıyor. Bi 60 gün bir 90 gün diyor. Bu tarih de Türkiye'deki seçime denk geliyor. Zaman kazanmaya yönelik bir hareket. Ortada bir tehdit var...'' dedi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5