Dilipak açıkladı! Neol Baba kimdir? Neden çam ağacı...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Noel Baba ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dilipak açıkladı! Neol Baba kimdir? Neden çam ağacı...

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündeme dair analizler yaptığı yaptığı Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de bu hafta Noel Baba gerçeği ele alındı.

RUHANİ KARAKTERDEN TÜKETİM MASKOTU

Noel Baba diye anlatılan karakterin 1927 yılında Kaliforniya'da bir kola reklamı karakteri olarak ortaya çıktığını ifade eden Dilipak, ''Aziz Nicoloas bir İncil hafızıydı. Hz. İsa şeriatına bağlı Anadolu'daki bir derviştir. Paganlar tarafından öldürüldü.. Naaşı da Romalı Katolikler tarafından çalınarak İtalya'nın Bari kentinde bir kiliseye götürüldü. Önemli bir kişilikten yola çıkarak, tamamen seküler bir tüketim kültürü ortaya çıkarıldı. Kısacası ruhani bir kişiliğe sahip bir isimden tüketim maskotu çıkardılar.'' açıklamasında bulundu.

EVLERE NEDEN ÇAM AĞACI KOYUYORLAR

Evlere süslenip koyulan çam ağaçlarının sırrını da açıklayan Dilipak, ''Çam ağacının süslenmesindeki amaç, Hz. İsa'nın tekrar geri dönüşünde çam ağacının üstüne ineceğine inanmalarıdır. Eğer Hz. İsa sizin evinize gelecekse, Hz. İsa'nın razı olduğu bir hayat yaşamanız gerekiyor. İncil okumalısınız. Noel kelimesi maskaralığa alet ediliyor. Kutsalı olmayan bir dine dönüştürülüyor, Hristiyanlık.'' ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5